Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Budizm Ne Demek – Budizm Nedir Budizm Felsefesi Budizm Ne demek Budizm Hakkında Bilgi Budizm , hayattaki acı , ızdırap ve tatminsizliğin kaynaklarını açıklayan ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Budizm Ne Demek – Budizm Nedir - Budizm Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Budizm Ne Demek – Budizm Nedir

  Budizm Felsefesi
  Budizm Ne demek
  Budizm Hakkında Bilgi
  Budizm, hayattaki acı, ızdırap ve tatminsizliğin kaynaklarını açıklayan ve bunların giderilmesinin yollarını gösteren bir öğretiler topluluğudur. Farklı bakış açılarına göre din veya felsefe olduğu kabul edilir. Budizm’de öğretilerin ana çatısını, meditasyon gibi içe bakış yöntemleri, reenkarnasyon denilen doğum ölüm döngüsünün tekrarı ve karma denilen neden-sonuç zinciri gibi kavramlar oluşturmaktadır.

  Budizm Sanskritçe ve Pali dillerinindeki eski Budist metinlerinde ‘uyanmış kişi – farkında olan’ anlamına gelen Buddha kelimesinden gelir. Çağımızın Budası da denilen Siddhartha Gautama Budizm’in kurucusu olarak kabul edilir.

  Budizm Siddhartha Gautama’nın ölümünden sonra 500 sene boyunca Hindistan Yarımadasında, daha sonra Asya ve dünyanın geri kalanında yayılmaya başladı. Sosyolojik ve tarihsel planda Budizm, Hindistan’ı işgal eden Aryan topluluklarının beraberinde getirdiği Brahmanizmin haz ve acıya köktenci yaklaşımına karşı ılımlılığı ve ruhsal uzlaşıyı vurgulamıştır. Öte yandan Jainizm (Caynacılık) ile aristokratik kesim ve alt tabaka halk kesimi gibi farklı kesimlere seslenme noktasında nüfuz mücadelesi yaşamıştır. Bununla birlikta Budizm Hindistan’da dışlanmıştır, çünkü Aryan tezlerine karşı çıkmıştır. Budizmin temel etkisi Uzak Doğu’dadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hinduizm Ve Budizm Hakkında Neler Biliyorsunuz
 3. Budizm nedir
 4. Budizm'de ulaşılacak son mertebenin adı nedir?
 5. Budizm ‘de Mezhepler
 6. Budizm Ne Demek – Budizm Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş