Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Alkolün Etkisinden Kurtulma Alkolün etkisinden kurtulmak mümkünmüdür ? Alkolün etkisinden kurutlmanın yolları nelerdir ? Alkolün etkisinden kurtulmanın tüm cevapları tüm yolları burada yer almaktadır. Çoğunlukla

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alkolün Etkisinden Kurtulma

  Sponsorlu Bağlantılar
  Alkolün Etkisinden Kurtulma

  Alkolün etkisinden kurtulmak mümkünmüdür ? Alkolün etkisinden kurutlmanın yolları nelerdir ? Alkolün etkisinden kurtulmanın tüm cevapları tüm yolları burada yer almaktadır.

  Çoğunlukla özel gecelerde fazlaca tükettiğimiz alkolün daha sonra bizi rahatsız edecek sonuçlarıyla karşı karşıya kalıyoruz.Bu rahatsızlıkları önleme ya da gidermenin bir kaç yolunu sizinle paylaşıyoruz.

  İstanbul Özel Hizmet Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Bedia Sander’e göre yılbaşı gecesi alınacak alkolün ardından mutlaka besin takviyeleri yapılmalı. B vitaminleri vücutta depolanmaz ve günlük alınırlar. Metabolizma ihtiyacı kadarını kullanır, gerisini dışkıyla atar. Alkol B vitaminlerini yok eder, dolayısıyla da yetersizliklerine neden olur. Alkol tüketiminden sonra kaybedilen B vitaminlerini yerine koyabilmek için mutlaka B vitaminlerinden zengin beslenmek gerekir.Yılbaşı gecesinde alınan fazla alkol B vitaminlerini yok ettiğinden ertesi gün mutlaka B vitamini yönünden zengin besinler almak gerekir.

  * B1 vitamininden zengin besinler: Bulgur, yulaf, çavdar, kepek ekmeği, tam buğday ekmeği, bamya, yer fıstığı, dolmalık fıstık
  * B6 vitamininden zengin besinler: Pul biber, sivri biber, kereviz yaprakları, ceviz, dereotu, keten tohumu, tahin, tam buğday ekmeği
  * B2 vitamininden zengin besinler: Süt, tavuk karaciğeri, dereotu, pul biber
  * B12 vitamininden zengin besinler: Sığır eti, balık, kuzu böbreği ve yüreği, beyaz peynir, yumurta sarısı

  Alkolü meyveyle tüketin

  Alkolle beraber meyve ve sebze tüketilmesi oluşabilecek bir takım rahatsızlıkları önleyebilir. Örneğin; alkolle birlikte limon suyu içinde havuç ve salatalık dilimleri ya da taze soyulmuş meyve tüketilebilir.

  Alkolü sigara ile birlikte tüketmeyin

  Alkol tüketiminde aşırıya kaçmamanın yanı sıra, alkolü sigara ile birlikte tüketmemeye özen gösterin. Özellikle sigaranın olumsuz etkisi alkolle birleşince daha da artmaktadır.

  Baş ağrısı ve kırgınlığı önlemek için

  Alkol alımından sonra oluşan bas ağrısı ve vücutta ki kırgınlık vücudun susuz kalmasından dolayıdır. Beyin susuz kaldığında bas ağrısına sebep olur. Vücutta susuz kaldığında halsiz hissedilir.

  Önlemenin yolu: İçki içtikten sonra yatmadan 3 bardak su içmek ve yatmadan sulu meyve yemek alkolün ertesi gün vereceği rahatsızlığı önler.

  Diyabet hastaları alkolü az ve mutlaka tok karnına tüketmeliler

  Alkol insülinin etkisini arttırır. Bundan dolayı özellikle diyabetlilerde her zaman hipoglisemi çok ciddi hatta öldürücü olabilir. Diyabet hastaları alkol hiçbir zaman açken tüketilmemelidir. Açken tüketilirse karbonhidrat hızlıca absorbe olur ve hipoglisemi (şeker düşmesi) neden olabilir. Alkol tüketiminden sonra en az 4 saate kadar hipoglisemi riski devam eder. İnsülin kullanmayan diyabetliler diyette yerine hangi yiyeceklerden ne miktarda azaltma yapacaklarını bilerek bir miktar alkol alabilirler. Bütün alkollü içkiler enerji içerir. Ancak daha az enerji veren beyaz şarap, kırmızı şarap gibi içkilerin tercih edilmesi daha doğru olur. Alkolden gelen kalori total enerji alımının %10’unu aşmamalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dilimizi Yabancı Dillerin Etkisinden Korumak İçin Neler Yapabiliriz
 3. Türkçemizi Yabancı Dillerin Etkisinden Korumak İçin Çözüm Önerileri
 4. Dilimizi Yabancı Dillerin Etkisinden Kurtarmamız Niçin Gereklidir
 5. Doğal Afetin Psikolojik Etkisinden Kurtulmak İçin Alınacak Önlemler
 6. Alkolün Ne Kadarı Trafikte Zararlıdır - Alkolün Trafikte Zararlı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş