Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Teli Nasıl Takılır , Diş Teli Nasıl Takılmalıdır Dişleriniz düzgün değilse , iç yanak ısırma , çiğneme sorununuz varsa , dişerinizin arkasında yeni dişler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş Teli Nasıl Takılır, Diş Teli Nasıl Takılmalıdır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Teli Nasıl Takılır, Diş Teli Nasıl Takılmalıdır


  Dişleriniz düzgün değilse, iç yanak ısırma, çiğneme sorununuz varsa, dişerinizin arkasında yeni dişler çıkıyorsa, çenenizden garip sesler geliyorsa, dilerinizin arasında aşırı boşluklar varsa diş teli uygulamasına ihtiyacınız var demektir.

  Şimdi gelelim Diş Teli Nasıl Takılır sorusunun cevabına

  Diş hekiminiz gerekli incelemeyi yapmak için ilk önce sizden Panoramik diş filmi isteyecektir. Bunun için özel görüntüleme merkezleri vardır. Panoramik film neticesinde ağzı yapınız, diş yapınız, çene yapınız tamamen sorunu ortaya çıkaracak ve size uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.

  Tel takılmasına karar verildikten sonra yapılacak uygulama aslında çok uzun değil. Öncelikle dişin yüzeyine çürümeyi önleyici bir jel sürülür. Bu uzun süre dişinizde kalacak olan diş tellerinin dişlerinizi çürütmemesi için bir önlemdir. Hemen arkasından dişinize uygulanacak küçük metal parçalar özel yapıştırıcısı ile diş yüzeyine yapıştırılır. Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürer. Bu süre zarfında herhangi bir acı yada ağrı hissetmezsiniz.

  Yapıştırma işlemi bittikten sonra ince bir tel dişlerinize yapıştırılan küçük metal parçaların içine sabitlenir ve fazlalığı kesilir. İşte bu kadar...

  Korkulacak yada acı verecek bir uygulama kesinlikle değildir. Ancak yaklaşık 6-7 saat sonra ağzınızda kişinin ağrı eşiğine göre değişen ağrılar başlayacaktır. Bu hafif şiddetli ağrılar olabileceği gibi dayanılmaz ağrılar da olabilir. Unutmayın bu sizin ağrı eşiğinizle alakalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. bam teli nedir
 3. diş teli kaç yaşında takılır?
 4. Diş teli çürüğe yol açar mı?
 5. Diş teli ne işe yarar?
 6. Diş Teli Bakımı Nasıl Yapılır Diş Teli Bakımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş