Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Sağlığı İçin Yararlı Besinler , Özellikleri Oyukları peynirle engelleyin: Peynir dişlerinizde oyukların oluşmasını engeller. İçeriğinde bulunan kalsiyum , fosfor ve protein gibi maddeler dişlerde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş Sağlığı İçin Yararlı Besinler, Özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Sağlığı İçin Yararlı Besinler, Özellikleri

  Oyukları peynirle engelleyin: Peynir dişlerinizde oyukların oluşmasını engeller. İçeriğinde bulunan kalsiyum, fosfor ve protein gibi maddeler dişlerde plak oluşumunu ortadan kaldırırken, oyukların da oluşmasını önlemiş olur. Şekerli bir şey yedikten sonra ağzınıza atacağınız büyük bir dilim peynir, şekerin dişlerinize olan negatif etkisini de yok eder. Peynir ayrıca diş minesi için de faydalıdır; dolayısıyla kuvvetli dişlere sahip olmanızı sağlar.

  Şekeri kuru üzümden alın: Şekerli bir şey çiğnendikten sonra, bakteriler diş minesini yıpratan asitler salgılar ve zamanla dişlerin çürümesine yol açar. Kuru üzüm de tatlı ve yapışkandır. Fakat diş ve dişeti hastalıklarından sorumlu birçok tür bakterinin gelişimini engeller. Bu nedenle ağızda bulunan çürük ve dişeti hastalığı yapan bakterilere karşı koruma sağlaması açısından dişler için önemlidir

  Yeşil çay keyfi: Dişetlerinin en büyük dostu yeşil çayın içeriğinde bulunan katesin maddesi, ağızdaki bakterilerin yok olmasına ve plak oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Dişeti hastalıkları mutlaka ciddiye alınmalıdır; çünkü diyabet, kalp ve damar hastalıklarının ilerlemesiyle bağlantılıdır. Yeşil çay, dişeti kanamalarını azaltan sağlıklı bir içecek olduğundan, tüketilmesi dişler için faydalı olacaktır.

  Şekersiz sakızı patlatın: Sakız çiğnemenizi öneriyoruz, evet. Ama bu sakız kesinlikle şekersiz olmalı! Çünkü şekersiz sakız çiğnemek diş plaklarının ve çürüklerin oluşumunu önler, diş minesindeki mineral bozuklukları onarır, diş lekelerinin oluşumunu önler, olanları azaltır. Ayrıca vücuttaki en güçlü savunma mekanizması olan tükürük salgısını da artırır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsanlar İçin Yararlı Bakterilerin Önemi
 3. Yararlı Cemiyetler Hangileridir Ortak Özellikleri
 4. Vücuda Yararlı Olan Ve Yararlı Olmayan Yiyecekler
 5. Ağız Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız, Ağız Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
 6. Slayt İzlemek İçin Yararlı Programlar - Slayt Programları İndir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş