Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Diş İşlemlerinden Önce Antibiyotik Tedavisi diş sağlığı antibiyotik kullanımı - diş tedavisi - diş ağrıları Bazı diş işlemleri – diş eti ameliyatı , diş implantı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş İşlemlerinden Önce Antibiyotik Tedavisi diş sağlığı antibiyotik kullanımı - diş tedavisi - diş ağrıları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş İşlemlerinden Önce Antibiyotik Tedavisi
  diş sağlığı antibiyotik kullanımı - diş tedavisi - diş ağrıları


  Bazı diş işlemleri – diş eti ameliyatı, diş implantı, kök kanalı tedavisi veya diş çekilmesi gibi – diş etlerinizde çok küçük kesiklerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu kesikler ağzınızda yaşayan bakterilerin kan dolaşımınıza karışmasına sebep olabilir. Kalp rahatsızlığı olan kişilerde, bakteriler, kalp zarında çok ciddi bir enfesiyon olan bakteryel endokardite (kalp iç zarı iltihabı) sebep olabilir.
  Antibiyotik tedavisi gerektiren kalp hastalıkları şunlardır: Yapay kalp kapağı amaliyatı, kalp iç zarı iltihabı, kalp kapaklarının zarar görmesi ve iyi çalışmaması (kalp romatizmasından dolayı olduğu gibi),hipertrofik kardiyomiyopati ve çift kapakçığın sarkıp kalp kapaklarında sertleşmeye ya da yetersizliğe sebep olduğu durumlar.

  Bu durumlardan biri sizde varsa, doktorunuz veya dişçiniz, yukarıda anılan diş işlemlerinden birisini yapmadan 1 saat önce antibiyotik almanızı isteyecektir. Bazı doktor ve dişçiler, ayrıca mafsal nakli yapılanlara da antibiyotik tedavisi tavsiye etmektedirler, ancak bunun değeri bilinmemektedir. Yukarıda belirtilen kalp rahatsızlıklarından biri sizde varsa, dişçinize söyleyiniz, doktorunuza da diş işleminden önce antibiyotik tedavisi aldığınızı belirtiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gıda zehirlenmesi antibiyotik
 3. Bebeklerde Antibiyotik Kullanımı
 4. Çocuklarda Karın Ağrıları Karın Ağrıları -Çocuklarda Karın Ağrısı - Nedenleri - Hakkında -
 5. Günlük Yaşamda Bel Ağrıları ve Tedavisi
 6. Antibiyotik Direnci Nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş