Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ağız Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler , ağız sağlığı için neler yapmalıyız , Ağız Bakımı İle İlgili İpuçları Ağız ve dişler çok önemlidir.Gün içerinde birçok kişiye

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ağız Sağlığı İçin Neler Yapmalıyız, Ağız Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağız Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler,
  ağız sağlığı için neler yapmalıyız,  Ağız Bakımı İle İlgili İpuçları

  Ağız ve dişler çok önemlidir.Gün içerinde birçok kişiye gülümseyip konuşuyoruz.Ağız kokusu ve çürük dişler nedeniyle toplumdan dışlanabilir tepkiler alabiliriz.Bu yüzden o duruma gelmemek için dikkatli olmalı yapılması gerekenleri yerine getirmeliyiz.  Yararlı Yiyecekler Alın

  Sağlıklı beslenmek iyi ve sağlıklı yaşamanın olmazsa olmazı, ancak bazıyiyeceklerin özellikle dişlerimize faydalı olduğunu biliyor musunuz? Elma, armut, kereviz, havuç, karnabahar, çilek gibi meyve ve sebzeler içeriklerindeki doğal liflerin tükürükle birleşmesi sonucunda doğal olarak dişleri temizler ve bakterileri yok eder. Bazı besinler ise, bu durumunun tam tersine etki gösterir ve dişleri hızla lekeler. Kahve, çay, yaban mersini, frenküzümü, turunçgil suları, gazlı içeçekler ve kırmızı şarap dişler üzerinde leke bırakır. Kısaca eğer bir yiyecek tişörtünüzü lekeliyorsa, dişlerinizi de lekelemesi kaçınılmazdır.

  Dişlerinizi Fırçalayın

  Dişleri fırçalamak için ayrılan süre en az iki dakika olmalıdır, yani sadece 120 saniye. Ancak çoğu yetişkin bu sürenin yakınına bile gelememektedir. Dişlerinizi fırçalarken kronometre kullanın, böylece diş fırçalamak için kendinize yeterli zamanı ayırmış olursunuz. Kısa ve nazik hareketlerle dişlerinizi fırçalayın, dişeti çizgisine,zor erişilen arka dişlere,dolguların temizlenmesine ayrıca önem gösterin.


  Tüm bölümlerin iyice temizlenmesine konsantre olun.

  • Tüm dişleri ve yüzeyleri temizleyin – iç, dış ve çiğneyici yüzeylerle birlikte dişetlerini fırçalayın.
  • Eğer dişleriniz kanıyorsa fırçalamaya ara vermeyin. Dişeti hastalığının ilk aşaması olabilir ve doğru şekilde fırçalayarak önleyebilirsiniz. Dişetleriniz iki haftadan fazla süredir kanıyorsa mutlaka bir diş hekimine görünmelisiniz.
  • Daha taze nefes için, dilinizi de mutlaka fırçalayın.

  Fırça Seçiminizi İyi Yapın


  Dişleri fırçalamayı bilmek kadar fırçaseçimi de önemlidir. Diş hekimlerinin çoğu düz küçük başlı ve yumuşak diş fırçalarının, plakları temizlediği için en iyi seçim olduğu konusunda hem fikir. Pilli diş fırçaları ise elle fırçalamaya oranla daha etkindir. Ayrıca 3 ayda bir yada fırça yıprandığında diş fırçası mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir.

  Diş İpi Kullanın

  Ne kadar uğraşırsanız uğraşın diş fırçasının ulaşamadığı yerler olacaktır. Fırçanın ulaşamadığı ara bölgelerde kalan besin artıklarını ve plakları temizlemek için diş ipi kullanılmalıdır.  Bakterilerden Kurtulun

  Dişler ağız yüzeyinin sadece dörtte birini kapladığından, kalan ağız yüzeyi fırça ve diş ipi ile yapılan temizlikten sınırlı fayda sağlar ve ulaşılamayan yüzeylerdeki bakteriler hızla çoğalarak dişlerin üzerine ve tüm ağıza yeniden yayılırlar. Bu nedenle sadece dişleri fırçalamak yetmez . Bakteri plağına karşı etkili ve sürekli kullanıma uygun bir ağız gargarası, fırça ve diş ipi ile beraber günlük etkin bir ağız temizliği sağlar. Sabah ve akşam düzenli olarak bakteri plağına karşı etkili ve sürekli kullanıma uygun bir ağız gargarası kullanmak, fırçalama ve diş ipinden arta kalan tüm bakterileri öldürür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
 3. Deri Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
 4. Dişlerdeki lekelerden nasıl kurtulabiliriz, ağız diş bakımı, ağız diş sağlığı, Diş Bakımı,
 5. Ağız ve Diş Sağlığı Slaytı - Çocuklar için Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili PowerPoint Sunum
 6. Ramazan'da Ağız Ve Diş Sağlığı - Oruçlu İken Ağız Sağlı Hakkında - Ramazan Ayında Düzenli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş