Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Ölüm Hikayesi (Mehmet Akif Ersoy’un Anısı , Anıları) Altı ay evvel İstanbul rıhtımına yanaşan vapurun merdivenlerinden süzülen bir gölgeyi birdenbire tanıyamamış , dikkatle yüzüne

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir Ölüm Hikayesi (Mehmet Akif Ersoy’un Anısı, Anıları)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir Ölüm Hikayesi (Mehmet Akif Ersoy’un Anısı, Anıları)

  Altı ay evvel İstanbul rıhtımına yanaşan vapurun merdivenlerinden süzülen bir gölgeyi birdenbire tanıyamamış, dikkatle yüzüne bakınca, büyük bir faciayla karşılaştım. Midhat Cemal ‘eyvah’ dedi. Bu eyvah içime işledi. Bu görüntü M. Akif’e aitti. Üstat hakikaten erimişti. Ama memleket havasının onu düzelteceğine inanıyordu. Ölümünden üç gün evvel, yakın bir akrabayı ziyarete getireceğimi söyleyince:

  - Hayır getirme! İnşallah ben kendimi toplar toplamaz, kendisini görmeye gideceğim, dedi. Bu ümidini sonuna kadar muhafaza etti.

  İlaç almalarının dışındaki zamanlarda da bunları yaptı. Ancak, sıhhati de gün geçtikçe bozuluyordu. Durumunun ağırlaşması üzerine köşke değil Beyoğlu’ndaki bir apartmana misafir edildi. 26 Aralık’ta durumu düzelir gibi oldu. Memleket meseleleri hakkında sorular sorar, konuşmalar yapar durumdaydı. 26 Aralık 1936 saat 19:30. Durumu iyi. Neşeli, her zamankinden daha sağlıklı bir görüntüsü var. Misafirlerden sonra kızı ve eşiyle görüşmüş. Saat 20.10’da durumu ağırlaşmış. Yaşadığı krizlerden biri gelmiş. Bu kriz nefes alıp vermesini öyle zorlaştırmıştır ki dayanılmaz bir hal almıştır.

  Kuran okunmaya başlanmıştır. Kuran’la beraber son nefesini verdi, dünyevi ıstıraplardan kurtuldu. Pehlivan, dağ gibi, duygusu da, fikri de coşkun ve büyük insan M. Akif erimiş, erimiş ve iyi bir kul olmaya çalıştığı Rabbine kavuşmuştu.

  M. Fehmi Reyhan

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Söz Vermek Ne Demektir? (Mehmet Akif Ersoy'un Anısı, Anıları)
 3. Söz Verdim Bir Kere (Mehmet Akif Ersoy'un Anısı, Anıları)
 4. Doğru Bildiğinden Dönmeyen Adam Akif (Mehmet Akif Ersoy'un Anısı, Anıları)
 5. Dayanıklı Müslüman (Mehmet Akif Ersoy'un Anısı, Anıları)
 6. Akif Türk Olarak Yaşadı (Mehmet Akif Ersoy’un Anısı, Anıları)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş