Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anne ler Günüyle İlgili Mektup Örneği ANNE LER GÜNÜ'NE ÖZEL MEKTUP Sevgi li Anne ciğim Ne garip; yeni yeni farkediyorum ki çocuk ları anne olunca
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anneler Günüyle İlgili Mektup Örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anneler Günüyle İlgili Mektup Örneği

  ANNELER GÜNÜ'NE ÖZEL MEKTUP

  Sevgili Anneciğim
  Ne garip; yeni yeni farkediyorum ki çocukları anne olunca çocuklaşıyor anneler Ve insan zamanın nasıl insafsız bir öğütücü olduğunu bu rol değişiminde anlıyor Eminim karnındaki ilk tekmemden hatta doktorların 'Bundan sonra ağır kaldırmak yok' müjdesinden beridir iki kişilik yaşıyorsun yaşamı. Doğum odasında bir küçük el saçlarına tutununca değişti herşey ve o el o saçtan hiç eksik olmasın istedin.

  Kimbilir kaç geceyi karyola başuçlarında derin iç çekişler dinleyip hüzünlenerek uykusuz geçirdin kaç emzirme seansında bitkin uyuyakaldın O gün bugündür hayatı bir toprakla çiçeği kadar ortak üretiyor tüketiyoruz.
  Yolboyu kusurlarını hiç görmedik birbirimizin yeteneklerimizi abarttık karşılıklı; toz kondurmadık üzerimize kol kanat gerdik Ben dünyanın en iyi evladıydım sense tarihin en iyi annesi Her çığlıkta başucumda biteceğini bilmenin güveniyle büyüdüm Her derdimde benden çok dertleneceğini bilmenin o bencil alışkanlığıyla ayakta kaldım.

  Sevginle donandım
  Ama sonra birden o korkunç çark devreye girdi ve yaşamın acımasız kuralı işledi ;
  Büyüdüm Senin kollarında 'sen'den habersiz bambaşka bir 'ben' çıktı ortaya Bazen o eski 'ben'e hiç benzemeyen bir 'ben' Çünkü farkettim ki anlattığın masalların yaşamda karşılığı yokmuş Kızlar bir prens umuduyla kurbağaları öpedursun ben her yalanda burnumu yokladım Şaşırdım Bostandaki lahanaların ısırılmış lahanaların ve benzeri pastoral ninnilerin modasının geçtiğini gördüm sokakta.

  Söyleyemedim sana
  'Yaşamın değiştiğini eski tecrübelerin artık eskisi kadar geçerli olmadığını' anlatan kitapları salonun ortasında açık bıraktım açıp okuyasın diye. Her kuşağın o vazgeçilmez ikilemi depreşti yeniden; 'Devir de amma değişti' diye yakınırken sen; ben ilginle boğulduğumdan dertlendim Bir yerim yaralandığında 'Anam görürse ne kadar üzülür' diye gizlemeye çalışmak küçük bir çocuk için nasıl bir yüktür bilir misin? Acından çok onda yaratacağın acı acıtır canını.

  Oysa ne çok acılar paylaştık seninle
  Ve ne çok sevinçler yaşadık beraberNasıl dar günlerde yardıma koşup kaç şenliğine ortak olduk birbirimizin? Lakin artık kafesten uçma vaktiydi' Danaların girdiği bostan'da ayakta kalabilmenin yolu tek başına kanat çırpmayı öğrenmekten geçiyordu.

  Yargıladık birbirimizi bir dönem Sorguladık Sen bana eş dost çocuklarını örnek gösterdikçe ben seni eş dost ebeveynleriyle kıyaslar oldum Sen her sohbete 'Bizim çocukluğumuzda' diye başladıkça ben değişen takvim yapraklarını koydum önüne.

  Nasıl da zalim bir çark bu değil mi? Doğuyor doğuruyor ve günün birinde yuvadan uçacağını bile bile koca bir ömrü karşılıksız veriyorsun Ve hayat birden ıssız bir adaya dönüşüveriyor Sonrası kâh bir kapı zili beklentisi kâh bir mektup kâh bir telefon sesi Gizliden gizliye özlenen bir torun müjdesi Fotoğraflar sarardıkça solan bir yaşam ve uzaklaştıkça yakınlaştığımız bir mazinin geri dönmez anıları Yazılarla konuştuk öyle zamanlardaBakışlarla anlaştık Ağlaştık birbirimizden gizleyerek acılarımızı Bir mimikle özleştik bir gülüşle kavuştuk Ben büyürken seni de büyüttüm.

  Şimdi çok daha iyi anlıyoruz birbirimizi
  Çünkü küçücük bir el saçlarımı kavrıyor geceleri
  Karyola başlarında uykusuz geceler geçiriyorum
  Pastoral ninnilerle büyütüyoruz oğlumu;
  yalancı çocukların burunları uzuyor masallarda öpülen kurbağalar prens oluyor.

  Ve yaşamın değiştiğini eski tecrübelerin geçersizleştiğini anlatan kitapları kaldırıyoruz salondan gizli gizli O korkunç çark acımasız bir hızla dönmeye devam ediyor Zaman öğütüyor kuşakları İnsan ancak mahrum kalınca anlıyor sevginin değeriniBense sevginden mahrum kalmaya fazla dayanamayacağımı biliyorum.

  O yüzden bu Anneler Günü'nde sana upuzun bir ömür diliyorum
  Hem biliyor musun? 'SENİ ÇOK SEVİYORUM'


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anneler Günüyle İlgili Kompozisyon örneği
 3. Anneler Günüyle İlgili Sanat Etkinlikleri
 4. Anneler Günüyle İlgili Resimler Var Mı?
 5. Anneler Günü ile İlgili Mektup
 6. Anneler Günüyle ilgili Ront Örneği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş