Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anatomi Sindirim ağızda başlar , yemek borusu ve mideyle devam eder. Burada bizim ilgilendiğimiz kısım mide. Hani bir laf vardır. "Aşk midede kelebeklerin kanat çırpmasıdır".
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Thumbs up Anatomi - Aşk midede kelebeklerin kanat çırpmasıdır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anatomi
  Sindirim ağızda başlar, yemek borusu ve mideyle devam eder. Burada bizim ilgilendiğimiz kısım mide.

  Hani bir laf vardır. "Aşk midede kelebeklerin kanat çırpmasıdır". Eğer böyleyse aşk bittiğinde hissedilen acı nedir? Bu acıyı, "iç acısı" olarak adlandıracağız burada. İç acısının kaynağı, bu kelebeklerin kanat çırpmayı bırakması sonucu mide zeminine konmaları ve mide asidi ile direk olarak temas etmeleridir. Ve bu asit o kadar kuvvetlidir ki, kelebekler erimeye başlar. Bu erimenin adı sindirimdir. Kelebekler erirken, yani ölürken her canlı gibi can çekişirler. Can çekişmenin sonucu olarak ta çırpınır. İşte bu çırpınışlardır insanın canını acıtan. Ve son çırpınma bittiğinde, yani son kelebek te öldüğünde içinizdeki acı da diner doğal olarak.

  Ama ölmeden önce kelebekler yumurtalarını bırakır oraya. Bu yumurtaların kabukları korunaklıdır mide asidine karşı. Ve işte bu yumurtalardır bir sonraki aşkın umut kaynağı. Ancak bu yumurtaların çatlamaları zamana bağlı değildir. Yani belirli bir süresi yoktur çatlaması için geçmesi gereken. Siz farketmezsiniz bile çatladığını. Bir gün, birden bire bakmışsınız ki midede bir hareketlenme. İşte o anda mide yeni doğan kelebekleri eritebilmek icin asit salgılamaya başlar. Artık bundan sonrası tam anlamıyla bir ölüm-kalım savaşıdır. Ya o kelebekler yorulup konacak, ya da onları canlı tutmak icin elinizden geleni yapacaksınız. Büyük çoğunlukla kazanan mide asididir bu savaşta. Hatta o kadar azdır ki kelebeklerin zaferi, kazananlar tarihe bile geçer.


  Peki kazanamayanlar ne olur? Mide asidiyle sindirilir. Gereken proteinler, vitaminler çekilir alınır, ki bunlara da hatıra adı verilir. Daha sonrasında ise sindirim işlemleri biter ve malum şekilde vücuttan atılır. Biten bir aşk icin cenaze töreni gibidir tuvalet. Geride kalanların üstüne sadece sifonu çekmek gerekir.

  Yazacaklarım tükendi
  Tanıdık bir bakış bekleme benden
  Yok artık bir ışıltı gözlerimde
  Titremeyecek artık elim ayağım
  O kelebekler vardı ya midemdeki
  Öldü hepsi de
  Şimdi sindiriyorum onları
  Yakında atacağım vücudumdan
  Senden kalan tüm parçaları..

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kelebeklerin Yaşam Döngüsü
 3. Anatomi ve Fizyoloji Nedir
 4. kelebeklerin yaşadığı yer
 5. Rüyada Anatomi Görmek Ne Anlama Gelir
 6. Kelebeklerin kanatlarında alfabe var
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Her zaman parlak kımızıdır solmayı unutmuş plastik çicekler. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş