Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışmakla İlgili Ata sözler i Çalışmanın Önemini Vurgulayan Ata sözler i Din imizde de çalışmanın önemi sıkça vurgulanmış. Öyle ki Hz Ali’nin “Çalışanlar kötülük düşünmeye
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 19      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çalışmakla İlgili Atasözleri, Çalışmanın Önemini Vurgulayan Atasözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çalışmakla İlgili Atasözleri

  Çalışmanın Önemini Vurgulayan Atasözleri

  Dinimizde de çalışmanın önemi sıkça vurgulanmış. Öyle ki Hz Ali’nin “Çalışanlar kötülük düşünmeye zaman bulamaz, tembeller ise kötülükten kurtulamaz” sözü hem çok doğru hem de düşündürücü… Hayatın kötülüklerinden uzaklaşabilmek ve hayata bir şekilde tutunabilmek için çalışmak şart…

  İşleyen demir ışıldar (pas tutmaz).

  Durağan durumdan hareketli duruma geçmek ve çalışmak, insandaki hantallığı, isteksizliği ve uyuşukluğu söküp atar; onu canlı, yetenekli ve verimli kılar. Ruhen ve bedenen güçlendirdiği gibi, maddî yönden de kazançlı yapar.

  Aç ayı oynamaz
  Kendisinden iş beklenilen kimseden emeğinin karşılığı esirgenmemelidir; insan ya da hayvan olsun, çalışan mutlaka doyurulmalıdır.

  Açık ağız aç kalmaz
  Çalışan, didinen, ne istediğini bilen, bıkmadan usanmadan bunu dile getiren kişi geçim yolunu bulur; muhtaç duruma düşmez, aç kalmaz.

  Açın gözü ekmek teknesindedir
  İnsanın tek amacı, öncelikle kendisi için gerekli, yaşaması için zorunlu olan, yokluğunu çektiği şeyi elde etmektir.

  Akan su yosun tutmaz
  Bilinen bir şey ki, devamlı akan su kendini ve yatağını temiz tutar; hareketsiz ve birikinti hâlinde olan su da aksine mikrop ve pisliği bünyesinde taşır. Denebilir ki hareketlilik, canlılık ve çalışkanlık insanı canlı ve üretken yapar; iyimser kılar, kötülükten uzak tutar, düşkünlüğünü önler; böylece de o insan hem kendine, hem de başkalarına yararlı olur.

  Emek olmadan yemek olmaz
  Özenle ve çok çalışmadan bir şey kazanıp meydana getiremeyiz. Yiyip içmek, harcamak ve kısacası yaşayabilmek için haksız bir yolla değil, alın teri dökerek kazanmamız şarttır.

  Er olan ekmeğini taştan çıkarır
  Çalışkan, namuslu, gücüne ve kendine güvenen kişi aç kalmaz; başkasına muhtaç olmamak için en zor işlerde bile çalışır, her zorluğa katlanır, rızkını arayıp bulur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çalışmanın Önemi İle İlgili Atasözleri
 3. Çevreyle ilgili Atasözleri, Çevre İle İlgili Atasözleri
 4. Çalışmakla İlgili Atasözleri, Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler
 5. Çalışmakla İlgili Atasözleri
 6. zamanın önemini vurgulayan atasözleri sözler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Çalışan her insan rahat ve güzel günler geçire bilir tenbel boş gezen kişiler her zaman birilerine muhtaç olarak yaşarlar.Her kesin bu hayata verdiği bir mücadele vardır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş