Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

kara avcılığında avlanan kuş çeşitleri KINALI KEKLİK Aşırı avlanma yüzünden sayıları azalan bu hayvanlar küçük meyvelerle , tohumlarla ve boceklerle beslenir. Otluk kayalık gibi açık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kara avcılığında avlanan kuş çeşitleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  kara avcılığında avlanan kuş çeşitleri  KINALI KEKLİK
  Aşırı avlanma yüzünden sayıları azalan bu hayvanlar küçük meyvelerle,tohumlarla ve boceklerle beslenir. Otluk kayalık gibi açık arazilerde bulunur.
  ÇULLUK
  Nemli ormanlarda özellikle dibi çamur olan açıklık alanlarda bulunur. Su çulluğuna göre daha ağır ve uçuşu daha yavaştır. Havalandığı zaman 100-200 m ileriye konar.

  BILDIRCIN
  Çayır,tarla,bozkır ve özellikle gündöndü,buğday tarlalarında görülür. Çokhızlı yürüyen bu hayvanlar uçmaktan ziyade yürümeyi tercih eder havalandığı zaman gürültülü ve alçaktan gider.
  ÜVEYİK
  Genellikle 2li, 3lü gibi küçük guruplar halinde korularda ve meyve bahçelerinde görülürler, kumruya benzer kumrudan kuyruğundaki ve boynundaki beyaz halkalardan ayırt edilir. Ağaçlara yuvalanırlar.

  TAHTALI
  Güvercinler arasında enbüyük olanıdır, ormanlık ağaçlık yerlerde yaşar tohumlarla beslanir.
  KAYA GÜVERCİNİ
  Kuyruk sokumundaki beyaz leke ile normal güvercinden ayırt edilir, kayalık yamaçlarda ve dağlık bölgelerde bulunur, kaya oyuklarında yuvalanır.

  BAĞIRTLAK

  Bozkır ve onun gibi kuru arazilerde yaşar sürü halinde gezerler kanadının altındaki beyaz tüylerden ve sivri kısa kuruğundan tanınır Anadoluda yılboyu görülür.MEZGELDEK


  Açıklık alanlarda ve tarlalarda yaşar bu hayvanları yıl boyunca Trakyada bulabilirsiniz. Batı Anadolu'da ise sadece göç zamanında görülür.

  KARA TAVUK


  Erkek kara tavuk simsiyah tüyleri ve sarı gagası ile kesinlikle başka türlerle karıştırılmaz. Yavruları kısa zamanda büyür ve topraktan solucan avlamaya başlar.TURNA


  Sulak alanlarda ve bataklıklarda yaşar tohum ile beslenir. Orta Anadoluda bataklıklarda ürer göç mevsimlerinde V şeklinde toplanarak göç ederler.

  ALAKARGA

  Bütün yıl orman koru ve benzeri ağaçlık alanlarda yaşar yerdeyken dev bir serçe gibi zıplayarak yürür.TOY


  Uçan kuşların en irisidir erkeklerinde beyaz bıyık vardır ve dişilerinden çokdaha büyüktürler, Yılboyunca tarlalarda ve açık arazilerde rastlamanız mümkündür. Erkekleri yaklaşık 15 kg gelir.

  SIĞIRCIK


  Çoğunlukla insanlara yakın yerlerde yaşar yurdun hemen her yerinde görülür. Çok iyi taklitçidir kışın büyük guruplar oluşturarak korularda ve sazlıklarda geceler.

  KIZ KUŞU


  Bataklık,çayır ve sulak arazilerde bulunur. Sonbaharda kalabalık sürüler oluşturur. yurdumuzun her yerinde yıl boyunca görülür.


  TEPELİ TOYGAR

  Tepesindeki uzun tüyleriyle tarla kuşundan ayırılır. İnsana yakın yerlerde,ekili arazide,bozkırda yaşar.BOĞMAKLI TOYGAR


  Göğüsündeki siyahlık ve kıanadındaki beyaz çizgiler ile diğer toygar ve tarla kuşlarından ayrılır. Yuvasını yerde yapar,kurak yerlerde tarlalarda bozkırlarda bulunur.


  ARI KUŞU

  Bazı yörelerde yağmur kuşu'da denen bu hayvan ismini arılarla ve böceklerle beslenmesinden alır. Tellerde ve direklerde tünemiş olarak görülebilir. Açıklık yerlerde bulunur toprak oyuklarında yuvalanır,kışı güney ülkelerinde geçirir.  SARIASMA

  Dişisinin yeşilimsi bir rengi vardır,erkeğin flüte benzer bir ötüşü vardır. Ağaçlık alanlarda bulunur ağaçların arasına çok iyi saklandığından kolay kolay görülmez.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kara Boğazı Kara Boğazı Hakkında - Kara Boğazı Özellikleri - Kara Boğazı Coğrafik Özellikl
 3. Türküleştirilen "Bana 'kara' diyen dilber / Gözlerin kara değil mi / Yüzünü sevdiren
 4. kara kalem çalışmaları, şahane kara kalem sanatı, Sanatsal Resimler, Ressamların Çizme res
 5. Balık avcılığında temel iğne çeşitleri
 6. Kara avcılığında uyulması gereken kurallar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş