Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ege denizinde balık avı ile bilgiler EGE'DE OLTA BALIKÇILIĞI Balık tutma teknikleri konusundaki bazı bilgiler sayesinde bu keyfi doruğa ulaştırabilirsiniz. İşte size Ege'de olta balıkçılığı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ege denizinde balık avı ile bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  ege denizinde balık avı ile bilgiler


  EGE'DE OLTA BALIKÇILIĞI


  Balık tutma teknikleri konusundaki bazı bilgiler sayesinde bu keyfi doruğa ulaştırabilirsiniz. İşte size Ege'de olta balıkçılığı yapmanın püf noktaları:

  * Mercan hafif vurur, oltası üç iğneli, kurşunu 60-70 metre derinlikte bile misinaya kalama verdirmeyecek kadar ağır olmalıdır.
  * Mercan avında kurşunun dibe değdiğini hissetmeli, oltaların (iğnelerin) uçlarını açıkta bırakmalısınız. Zaten gerisi kendiliğinden gelir. Çoğu zaman vuruşu bile hissedemeden 2-3 mercan oltanıza takılmış olur.
  * Mercan için güneşin doğuşundan en az 1 saat önce av yerinde olun. Güneşin doğuşuna 10 dakika kalana kadar neredeyse çekilen her balık mercan olur.
  * Güneş yükselmeye başladıktan sonra mercanlara çipuralar katılır.
  * Derin suda yapılan mercan ve çipura avı sırasında teknenin bir yanından da, 15 kulaça sarkıtacağınız çaparilerle (çok iğneli tüylü oltalarla) uskumru ya da kolyoz yakalayabilirsiniz.
  * Çaparinin tüylerine uygun spreylerle, balığa cazip gelecek kokuyu vermek uskumru ya da kolyoz yakalama şansınızı çok arttırır.
  * Yazın, akşam suyunda kalamar avı idealdir. Çünkü üşüme olayları yoktur. Kalamar avını fosforlu özel oltalarıyla gece de sürdürebilirsiniz.
  * 2-4 kuvvetindeki havalar ile puslu, kapalı, çisentili havalar, balık avı için idealdir. Ayrıca, poyraz fırtınası alımı (öncesi) ile lodos fırtınası kalımında (sonrası) balık avı daha zengin olur


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Uzmanından Balık Pişirme Önerileri! Balık Nasıl Pişirilir? İpuçları ve Tavsiyeler
 3. Baharatlı Balık, Baharatlı Balık tarifi, Balık Yemekleri, Balık Tarfileri, Denenmiş Yemek
 4. Balık avlarken balık çeşitlerine göre hangi iğne seçilmelidir
 5. balık nasıl saklanır?, balık saklama koşulları nelerdir?
 6. Balık alırken nelere dikkat edilmeli? Taze balık nasıl anlaşılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş