Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

parmak arası terlıgın bulunusu - parmak arası terlıgın gecmısı - parmak arası terlık Kullanımı Taş Devri’ne kadar uzanan flip-flopların yaklaşık 15.000 yıllık bir tarihi var.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Parmak arası terlıgın bulunusu - Parmak arası terlıgın gecmısı - Parmak arası terlık

  Sponsorlu Bağlantılar
  parmak arası terlıgın bulunusu - parmak arası terlıgın gecmısı - parmak arası terlık  Kullanımı Taş Devri’ne kadar uzanan flip-flopların yaklaşık 15.000 yıllık bir tarihi var. İsa’dan önce 1.500 yıılında papirüs yapraklarından yapılan flip-floplar günümüzde halen British Museum’da sergilenmekte.


  Flip-flopun ilk örnekleri çok çeşitli malzemeden yapılmaktaydı. Antik Mısır’da papirüs ve palmiye yaprakları, Afrika’da hamderi, Hindistan’da ahşap, Çin ve Japonya’da pirinç kamışı ve Mısır’da yukka bitki lifi flip-flop üretiminde kullanılıyordu.


  Ayrıca flip-flop tasarımları uygarlıklar arasında da farklılık göstermekteydi. Antik Yunanlılar büyük baş parmaklarının, Romalılar ikinci ayak parmaklarının, Mezopotamyalılar ise üçüncü ayak parmaklarının arasında giyiyordu.


  Nihon Fuuzokushi Jiten tarafından yapılan bir araştırmaya göre,794 yıından beri Japonlar çocuklarına yürümeyi öğretirken flip-flop kullanmakta.


  Zamanın ilerlemesiyle de flip-flop kullanımının arttığı görülür. 1950’li yıllarda 2. Dünya Savaşı’ndan dönen Amerikalı askerler evlerine elleri boş dönmezler ve hediye olarak flip-flop getirirler. Amerika’ya giren flip-floplar modern kültüre karşı koyamaz ve geleneksel tasarımından uzaklaşarak renkli, cıvıl cıvıl tasarımlara kavuşur. Hatta Amerikalılar bu terlikleri o kadar çok sever ki hemen kendi kültürüne uyarlar ve sörf kültürünün ve Kaliforniya’nın vazgeçilmez bir parçası haline getirirler.


  1990’larda ise tamamen yaz aksesuarına dönüşen flip-flopları kumsalda, havuzda çocuklardan yetişkinlere herkesin ayağında görmek mümkün.

  alıntıdır...
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Parmak Arası Converse Modelleri
 3. 2018 Parmak Arası Terlik modelleri
 4. 2018 parmak arası terlikler, 2018 parmak arası terlik, 2018 parmak arası terlikler Parmak
 5. Parmak arası terlikte büyük risk
 6. Parmak Arası Ev Terliği Yapımı!
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş