Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dikenli Teli Kim Buldu - Dikenli Tel - Dikenli Telin İcadı - Dikenli Tel Hakkında Dikenli Teli Kim Buldu Dikenli tel deyip geçmeyin. İcat edildiği

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dikenli Teli Kim Buldu - Dikenli Tel - Dikenli Telin İcadı - Dikenli Tel Hakkında

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dikenli Teli Kim Buldu - Dikenli Tel - Dikenli Telin İcadı - Dikenli Tel Hakkında

  Dikenli Teli Kim Buldu
  Dikenli tel deyip geçmeyin. İcat edildiği ilk yıllarda birçok farklı versiyonu mevcuttu. Bunun için onlarca Patent alınmıştı. Ayrı bir parça olarak diken eklenmiş telleri ilk kez Lucien B. Smith Amerika’da icat etti. 1867 yılında Patenti onaylandı. Patenti alınmış olmasına rağmen bunu ürettiği hakkında hiçbir kesin bulgu yoktur. Aradan çok geçmeden yine Amerika’da William Donison Hunt isimli bir mucit farklı tipte bir dikenli tel için patent aldı. Yine Amerika^da Micheal Kelly 1868 yılında Kelly’nin Elması adında değişik bir çit teli için patent aldı.

  1873 yılında Henry M. Rose’da farklı tipte bir çit teli üretti ve patentini aldı. Joseph Glidden ve birkaç arkadaşı Rose’un çit telini gördü ve buna benzer birşeyler üretebileceklerini düşündüler. Aradan fazla geçmeden Glidden ve Haish gelişmiş birer tür için patent başvurularında bulundular. İlk çağdaş teli Glidden yaptı. Örülmüş iki telin üzerine dikenler direk olarak sarılıyordu. Glidden Haish’e patent konusunda dava açtı ve kazandı. Haish yılmadı ve 1875 yılında S biçiminde bir dikenli tel için patent başvurusu yaptı.Yaptığı bu icat Glidden’ın telinden daha üstün değildi ancak yinede Haish bu icat sayesinde hatırı sayılır bir servet elde etti.

  Amerikalı çifçiler her geçen Gün arazilerini dikenli teller kullanarak çeviriyorlardı. Sürülerini istedikleri yerlerde otlatan ve tarıma zarar veren sığır tüccarları bu durumdan pek hoşnut değillerdi. Bu yüzden önce dikenli tel kesme olayları başgösterdi. Ardından sırf bu teller yüzünden cinayetler işlenmeye başlandı. Batı’nın yerleşime açılmasıyla bu olaylar son buldu.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Başı Dikenli Solucanlar Başı Dikenli Solucanlar Özellikleri Nelerdir - Başı Dikenli Soluca
 3. Dikenli Ağaçlar, Bu Ağaçlara Tırmanmak İmkansız
 4. Sabunun bulunusu - sabunun ıcadı - sabunu kım buldu - sabunu kımler buldu
 5. Dikenli Öksüz Balığı
 6. Yabancı Dilin Dikenli Yolları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş