Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kirlenmiş Toprağı Temizleyen ve Enerji Kaynağı Oluşturan Bitki Keşfedildi Avustralyalı ve Çinli bilimcilerden oluşan bir ekip , kirlenmiş toprağı arındıran ve işlem sırasında ekolojik olarak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kirlenmiş Toprağı Temizleyen ve Enerji Kaynağı Oluşturan Bitki Keşfedildi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kirlenmiş Toprağı Temizleyen ve Enerji Kaynağı Oluşturan Bitki Keşfedildi


  Avustralyalı ve Çinli bilimcilerden oluşan bir ekip, kirlenmiş toprağı arındıran ve işlem sırasında ekolojik olarak yenilenebilir enerji kaynağının elde edildiği yeni bir yöntem keşfettiklerini duyurdular.

  [IMG]http://www.************.net/forum/attachment.php?attachmentid=14241&d=1289163959[/IMG]


  Araştırmacılar işin sırrının, Napier çimi (Pennisetum purpureum) olarak adlandırılan ve şeker kamışının akrabası olan bitkide yattığını söylüyorlar. Araştırma ekibinden Ravi Naidu, son derece fakir şartlarda büyüyebilmesi ve kirlenmiş topraktan ağır metaller ile diğer kirleticileri yüksek bir verimlilikle çekebilmesi nedeniyle bu bitkinin seçildiğini belirtiyor.
  Naidu, Napier çiminin toprağı temizlemede iki açıdan başarılı olduğunu söylüyor: “Birincisi, hidrokarbon kirliliği söz konusu olduğunda bitki toprağa oksijen pompalayabiliyor ve bu işlem sırasında topraktaki hidrokarbonlar parçalanmaya başlıyorlar. İkincisindeyse bitki topraktaki metalleri bir mıknatıs gibi çekerek kendi üst kısımlarına taşıyor.”

  Bitki, yüksek madencilik aktivitesi olan, geniş çaplı bir çok bölgede test edilmiş. Deneyler sonucunda, toprakta mevcut olan bakır, nikel ve kadmiyumun yanısıra yüksek miktarlardaki kurşun ve çinkonun kısa zamanda temizlendiği tespit edilmiş.
  Napier çiminin bir diğer avantajıysa, etanol üretimi açısından sahip olduğu yüksek potansiyel. Bitki oldukça yoğun miktarda şeker içeriğine sahip. Böylece bulunduğu toprağın temizlenme sürecinde meydana gelen fermentasyon ile etanol üretebiliyor.
  Çin’deki farklı noktalarda test edilmekte olan bitki çok yakında Mısır’da da denenecek


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temiz Ve Yenilenebilir Enerji Kaynağı Nedir? Örnek Vererek Açıklayınız
 3. Vücudumuzun asıl enerji kaynağı nedir
 4. Vücudumuzun asıl enerji kaynağı hangi maddelerdir
 5. Akciğerleri Temizleyen Bitkisel Karışım, Akciğerlerimizi Temizleyen Bitkisel Tedavi
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş