Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

saat olmasaydı ne olurdu ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Saniye, Dakika, Saat, Gün Gibi Zaman Kavramları Olmasaydı Nasıl Bir Hayatımız Olurdu Işık Olmasaydı Ne
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Saat Olmasaydı Ne Olurdu

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Saat Olmasaydı Ne Olurdu

  Saat Olmasaydı Hangi Sorunlarla Karşılaşırdık

  Saat olmasaydı zamanı ölçemezdik. Zamanı ölçemediğimiz içinde yapacak olan işlerimizi zamanında yapamazdık, bulunmamız gereken yerlerde zamanında olamazdık. Saat olmasaydı zamanı daha iyi kullanamazdık. Kullanamadığımız içinde okadar çok sorunla karşılaşırdıkki işimize geç kalırdık, okulumuza geç kalırdık yada vaktinden erken giderdik. Her acıktığımızda yemek yerdik, düzensiz beslenirdik. İlaç almamız gerekiyorsa hangi aralıklarla alacağımızı bilemezdik, bazen önceden bazen sonradan alacağımız için sağlımızı kötü etkilerdi.

  Saat Olmasaydı Zamanı Nasıl Ölçerdik

  Saat kavramına sahip olmasaydık, en fazla sabah, öğle, akşam vb. kavramlara sahip olur, aradaki sürelerde yine güneşin gökyüzündeki konumuna, tahminlere, biyolojik tepkilerimize göre açlık, yorgunluk, uyku gibi , kimi hayvan davranışlarına göre mesela horoz ve bunlar gibi davranırdık.

  Günümüzde zamanımı istediğimiz gibi ayarlamak, öğrenmek ve ayarlamak çok basittir. Çünkü neredeyse herkeste saat vardır. Saatin bize sunduğu yararları saymaya kalksak zamanımız yetmez sanırım.
  Günümüzde kullandığımız dijital ve mekanik saatler geldiğimiz teknolojik noktanın eserleridir.

  Saat Olmasaydı İnsanlar Nasıl Yaşardı

  Yaşantımızda saat olmasaydı, insan bedenin alışkanlıklarına ve yaşam tarzına göre değişkenlik gösteren biyolojik saati vardır. Biyolojik saat insan bedeninde olan birçok olayın ritmini belirler. Sabah kalkıp öğlen yemek yiyen ve akşam uykusu geldiğinde uyuyan bir insanın günlük döngüsünü gösteriyor. Günlük beden ritmi, gece ve gündüzle paralellik göstermekte. Bedenin ihtiyaçlarına göre bir çizelge izlemekte susayınca su içmek gibi. Yada her gün sevdiği severek yaptığı işine gitmek için saati kuran her gün aynı saatte kalkmaya vücudunu alıştıran kişi daha sonraları kendiliğinden saat çalmadan kalkar, gerçek saat kadar dakik olamaz tabiki bazen geç bazen erken de kalkılabilir. Saat olmasaydı insan bugünkü gibi dakik olmazdı, her işlerini zamanında yapamazdı. Belki sabahları uyanmak için evimizde horoz beslerdik. Taşıma araçlarının ( uçak, otobüs, tren, gemi ) kalkış varış saatleri olmazdı, işçilerin işbaşı, paydos saatleri olmazdı, işlerimizi zamanında yapamazdık. Alacaklarımızı vereceklerimizi zamanında veremezdik. Bu örnekler dahada çoğaltılabilir, kısaca saat olmasaydı zamanı düzene sokamazdık, karmaşa içinde rastgele yaşardık.

  Saati kullanmaya ihtiyaç duymadığımız işler var mı? Tabiki yok, demekki gönümüzde saat olmadan hiç bir şey yapamayız. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş