Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

logo nedir vikipedi özet yazı lazım bana yardım edermisinz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Logo Nedir Kısaca Tanımı Logo Nedir Ve Özellikleri Logo Nedir Ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Logo Nedir Vikipedi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Logo Nedir Vikipedi

  Logo Nedir..?


  Bazı kurum ve kuruluşların, bazı etkinliklerin, ve bazı markaların kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.

  İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır..?

  Dikkat Edilmesi Gereken Konular;

  Logo’da amaç çok önemlidir.Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek mi, yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır..?

  -Akılda kalıcı olmalıdır.
  -Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.
  -Logo şekille ve yazı bir arada kullanılabilir.
  -Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.(Örn: Kimya ile ilgili bir organizasyonda, logo yapılırken deney malzemelerinden ya da kimya ile ilgili bir başka sembolden yola çıkılabilir.)
  -Logo yapılırken ,yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.(Kuruma ait; renkler,şekiller,amaç ve işlev)
  -Logoda bazı kalıplaşmış sembollerden yola çıkılabilir.Mesela bir futbol ya da basketbol takımının logosunda "top" imgesi kullanılabilir.Ya da yemek ile ilgili bir firmanın logosunda bir yiyecek çeşidi veya aşçı figürü de kullanılabilir.)
  -Logo'da amaca uygun olarak, o firmanın ya da isminin baş harflerinden yola çıkılarak bir şeyler üretmektir...

  Logo Tasarımı...

  Logo tasarımı markanızın akılda kalıcılığında en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle amatör logo tasarımları markanıza olumlu değil olumsuz etikler yaratacaktır. Kurumsal kimlik çalışmasında bir tüm renk ve çalışmalar logo üzerinden şekillenmektedir. Logo kuruluşun piyasadaki yüzüdür. Orion Bilişim profesyonel grafik tasarım ekibi ile bir çok markanın logo çalışmalarını yapmıştır.

  Türkiye' de bir çok firma logolarını matbaa vb. basım yerlerinde basit bir harf sistemi ile yaptırmaktadır. Ancak bu şekilde logolar piyasada çok fazla olduğu için akılda kalıcılığı en aza indirgemektedir. Hizmet verdiğiniz alanda dikkat edin bir çok sizinle aynı hizmeti veren kuruluşlarının sahip oldukları logoların çok kalitesiz olduğunu gözlemleyeceksiniz. Özellikle internet sitesi sahibi olan kuruluşlar kötü bir logoya sahipse ziyaretçi üzerinde olumsuz bir etki bırakmaktadır. Çünkü internet sitesi üzerinden size ulaşacak olan kişiler sizi tanımadıkları için güvenmemektedir. Bu güven ancak kurumsal bir görüntü ile sağlanabilmektedir. Bu kurumsal görüntüde ise logo en büyük paydayı almaktadır.

  Logo tasarımı yaparken sadece kartvizit üzerinde görünen bir yapıda düşünülmemelidir. Mesela bir bardak üzerinde veya bir şapka üzerinde de çok dikkat çekici ve net olması gerekmektedir. Logo yaptırırken bu ayrıntılara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

  Orion Bilişim Web Tasarımı, Grafik Tasarımı & İnternet Reklamcılığı markamızın logosu 2018 yılında yapılmıştır. Bu tarihten günümüze kadar sırf logomuzun çok güzel olduğunu düşündüğü için tüm işlerini firmamıza veren müşterilerimiz oldu. Siz de firmanızı çok iyi yansıtan, etkileyici bir logoya sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın. Size grafik tasarımdaki profesyonel başarılarımızı sunalım.

  Benzer bir çalışma olan Kurumsal Kimlik sayfamızı ziyaret edebilir ve kurumsal kimlik hakkındada bilgi sahibi olabilirsiniz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Bence biraz daha kısa olmalıydı. Ama yine de idare eder.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş