Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar , Arabanıza kasko yaptırırken bilinmesi gerekenler , araba kaskosunda bilinmesi gerekenler , kasko , araba kaskosu Kasko Yaptırırken Dikkat Edilecek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kasko Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar, Arabanıza kasko yaptırırken bilinmesi gerekenler, araba kaskosunda bilinmesi gerekenler, kasko, araba kaskosu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kasko Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar, Arabanıza kasko yaptırırken bilinmesi gerekenler, araba kaskosunda bilinmesi gerekenler, kasko, araba kaskosu  Kasko Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar


  - Fiyatın öncelikli tercih olarak dikkate alınmaması gerekir.Hasarı en çabuk ve eksiz ödeyen firmaların tercih edilmesi gerekir.


  - Poliçede belirtilen araç değeri,aracınız yeni ise anahtar teslim fiyatı,kullanılmış ise piyasa fiyatı ile aynı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.


  - Ferdi Kaza Sigortası ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek prime dikkat edilmesi gerekiyor.Piyasada primi düşük göstermek amacıyla bu teminatlar düşük tutuluyor.


  - Poliçedeki genel ve özel şartların iyi okunması gerekiyor.Grev,lokavt,deprem,s el gibi teminatların bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.


  - Teminatlar dışında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise primlerin ödeme tarihleri.Çünkü poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksisi ödenmediği takdirde,sigorta teminatı durduruluyor.Bu tarihten sonra meydana gelecek hasarlar ise ödenmiyor.


  - Prim taksitleri acentelere veya şirketlere elden yatırıldığında karşılığında mutlaka makbuz alınması gerekiyor. Poliçenin enflasyona karşı endeksli olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.


  - Hazine müsteşarlığı tarafından her üç ayda bir belirlenen ve şirketlere bildirilen araç kasko değeri esas alınarak,kasko poliçesinin düzenletilmesi gerekiyor.


  Kaza sonrası yapılması gerekenler:


  - Kaza sonrası otomobiller hareket ettirilmeden ilgili trafik şubelerine haber vermek ve trafik polislerinin zabıt tutmalarını beklemek gerekiyor.(Eğer kaza bölgesinde trafik şubeleri yerine jandarma varsa,jandarmalar zabıt tutuyor) Alkol muayenesi yapılması gerekiyor.


  - Sürücünün kazanın meydana geldiği yerden veya tutanaklar tutulduktan ve araç tamirhaneye çekildikten sonra sigorta şirketlerine haber vermesi gerekmektedir. Kaynakwh: Kaynakwh:


  - Bu işlemler sonrasında sigorta şirketi hasarın bedel tespiti için eksper gönderir.Eksperin hasar tespit çalışmaları sırasında hasar dosyasının tamamlanması ve para alınabilmesi için tutulan tutanağın tasdikli örneğini,alkol muayenesi örneğini ve aracın ruhsatının fotokopilerini tamin etmesi gerekiyor. Aracınızın hasarlı durumunu gösteren fotoğrafları çektirmesi gerekiyor

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Emzikle ilgili bilinmesi gerekenler
 3. 2018 Kasko Değer Hesaplama Listesi
 4. Arac Muayenesinde Dikkat Edilecek Hususlar, araç muayenesinde bilinmesi gerekenler, araç m
 5. Kasko değeri listesi sorgulama,kasko değeri hesaplama
 6. Kasko - Kasko Sigortası Nedir - Ne zaman başlar - Teminatları nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş