Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnternetten Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır - E- Kayıt Nasıl Yapılır? İnternetten Okula Kayıt -e-kayıt- uygulaması için İnternet üzerinden kayıt işlemlerinde şu yöntem izlenecek: * Veliler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İnternetten Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır - E- Kayıt Nasıl Yapılır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  İnternetten Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır - E- Kayıt Nasıl Yapılır?

  İnternetten Okula Kayıt -e-kayıt- uygulaması için İnternet üzerinden kayıt işlemlerinde şu yöntem izlenecek:

  * Veliler internet üzerinden kayıt başvurularını, 1 Haziran-14 Temmuz 2006 tarihleri arasında internete bağlı bir bilgisayardan http://meb.gov.tr veya .:: MEBBÄ°S ::. adresinden ilköğretimokulu çağındaki çocuğunun TC kimlik numarasını girerek e-kayıt öğrenci başvuru formu dolduracak. (İlk olarak adres doğrulama işlemi için tıklayınız. )

  * İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri ve ilköğretim okulları, mesai saatleri içerisinde gerekli personel bulundurarak internet ağına bağlı tüm bilgisayarlardan velilerin kayıt işlemlerine yardımcı olacak.

  * Kayıt işlemlerinde velilerden hiçbir şekilde gönüllü veya gönülsüz bağış istenmeyecek. * Okul müdürleri, okula kayıt için başvuran çocuklardan, nüfusa kayıt olmayanların beyana dayalı kimlikleri ile baba, ana, vasi veyakayyımlarının kimliklerini ve adreslerini o yerin nüfus müdürlüğünebildirecekler. Bu durumda olan çocuklar geçici kayıt yapılacak, nüfusmüdürlüklerince nüfus kimlikleri verildikten sonra kayıt işlemlerielektronik ortamda gerçekleştirilecek.

  * İl/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonları, internet sayfalarında okul müdürlüklerinin ve velilerin danışmak üzere ulaşabilecekleri kişileri ve irtibat telefonlarını belirtecekler.

  * Bu komisyonlar, velilerin beyan ettikleri adres bilgilerini dedikkate alarak okullar için öğrenci alacakları çevreyi planlayıp, 25Temmuz tarihine kadar sisteme girecekler.

  * Başvuru işlemlerinin tamamlanması ve il/ilçe komisyonları tarafından çevre belirleme işlemlerinin bitmesinden sonra okul müdürleri tarafından 27 Temmuz-11 Ağustos 2006 tarihleri arasındabaşvurular sistem üzerinden incelenecek. Beyan ettiği adreste ikametetmeyenlerin çocuklarının kayıtları, kendi bölgelerine yönlendirilecek.

  * İlköğretim okulu müdürleri, 27 Temmuz-11 Ağustos 2006 tarihleri arasında internet ağından okullarına yerleştirilen öğrencilere ait adres bilgilerini alacak, bilgiler köy/mahalle muhtarlarındaki ikamet kayıtlarından kontrol edilecek. Beyan ettikleri mahallede ikamet etmelerine rağmen muhtarlıkta kaydı bulunmayanların ikamet işlemleri muhtarlık ve emniyetle işbirliği yapılarak sağlanacak.

  * İl/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonları, okul müdürlüklerinden aldıkları geri dönüşten sonra öğrencilerin kesin kayıt işlemlerinitamamlayarak, 14 Ağustos 2006 tarihinde ilan edecekler.

  * Veliler, çocuklarının kimlik numarası ile yerleştirildikleri okulları 14 Ağustos 2006 tarihinden itibaren bakanlığın internet adresinden öğrenebilecekler.

  * Okul müdürlükleri, okullarına kesin kayıt yapılan öğrencilerin sınıf listelerini okulda velilerin görebileceği bir yerde ilan edecekler.

  Diğer İllerdeki Kayıtlar İçin: Adana, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir dışındaki illerde kayıtlar için il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde danışma büroları kurulacak. İlköğretim çağındaki çocuklar tespit edilerek, kayıt yaptırmaları sağlanacak. Kayıtlar, velilerin beyanına göre yapılacak. Velilerden gerektiğinde nüfus cüzdanı ve ikamet belgesi istenebilecek. Beyan edilen adreste ikamet kayıtları bulunmayan veliler, ikametlerinin bulunduğu mahalleye yönlendirilecek. Liselere kayıtlar ağustos ayında başlayacak.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnternetten Lise Kaydı Nasıl Yapılır
 3. İnternetten Okul Kaydı Nasıl Yapılır
 4. İnternetten Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır
 5. internetten lise okul kaydı nasıl yapılır
 6. internetten okul kaydı nasıl yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş