Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çevremizi Nasıl Ağaçlandırabiliriz , Ağaçlandırma Çalışmaları Nelerdir Ağaçlandırma denildiği zaman sadece ormanlık alanlardaki ağaçlandırma çalışmaları düşünülmemelidir. Her yerde ve her çeşit ağaç dikimi ve yetiştirilmesi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çevremizi Nasıl Ağaçlandırabiliriz, Ağaçlandırma Çalışmaları Hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çevremizi Nasıl Ağaçlandırabiliriz, Ağaçlandırma Çalışmaları Nelerdir

  Ağaçlandırma denildiği zaman sadece ormanlık alanlardaki ağaçlandırma çalışmaları düşünülmemelidir. Her yerde ve her çeşit ağaç dikimi ve yetiştirilmesi bunun içine girer. Çocuk, genç, öğrenci, kadın, erkek, yaşlı hepimiz birlikte, el ele vererek çalışıp çevremizi ağaçlandırmalıyız. Evimizin, okulumuzun bahçesine; köyümüzün, kasabamızın yollarına, koruluklarına; ırmak, göl kenarlarına, kısacası yetişebileceği her yere ağaç dikmeliyiz.

  Ağaç dikmek ve yetiştirmek bir vatan borcu olduğu kadar dinimizce de kutsal bir görevdir. Hz. Muhammed bu konuda şöyle diyor: "Bir kimse (ozelbilgiler.com) bir ağaç dikerse, Allah o kimseye o ağacın meyvesi kadar sevap yazar."Ağaç dikme işinde, bulunduğumuz yerdeki uzman ve yetkili kişilerle işbirliği yapılmalıdır. Ağaçlandırmaya devletimiz büyük önem vermektedir. Ağaç dikmek isteyenlere her türlü yardımı yapmaktadır.

  İsteyenlere tek tek ya da grup olarak ağaçlar, malzemeler sağlamaktadır. Bundan yararlanarak koruluklar, fidanlıklar oluşturulabilir. Çevredeki insanlar birlikte hareket ettikleri takdirde bu iş daha kolay yürütülür. Ormanlık bölgelerde, orman işlerinde ve ağaçlandırma çalışmalarında yurttaşlarımıza yardımcı olan, onlara yol gösteren çeşitli kurumlar vardır.

  Bunlar:

  1. Fidanlık Müdürlükleri,

  2. Ağaçlandırma Grup Müdürlüğü,

  3. Toprak Muhafaza Grubu,

  4. Köy Kalkındırma Grubu.

  Bütün orman işleri ve ağaçlandırma çalışmalarımızda bu kuruluşların yardımım isteyebilir, ihtiyaç duyduğumuz konularda buralardaki yetkililere danışabiliriz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. El-Battani kimdir, hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?
 3. Gallieo kimdir, hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?
 4. Kızılay Yapısı Ve çalışmaları Hakkında Bilgi
 5. Kopernik kimdir, hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?
 6. Louis Pasteur kimdir, hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş