Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğa Uygun Oyun cak Seçimi Uzmanlar , puzzle ve lego gibi beceri gerektiren oyun cakların çocuk lara erken yaşlarda verilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Beceri gerektiren

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğa Uygun Oyuncak Seçimi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğa Uygun Oyuncak Seçimi

  Uzmanlar, puzzle ve lego gibi beceri gerektiren oyuncakların çocuklara erken yaşlarda verilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Beceri gerektiren oyuncaklarda başarısız olan çocukların ruhsal ve duygusal anlamda kırılmalar yaşadığını aktaran Psikolog Dal, 0-1 yaş arasında olan çocuklar için bütün duyularına uygun oyuncakların tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.

  Psikolog Dal, "0-1 yaş arasındaki çocuklara eline alabileceği büyüklükte oyuncaklar alınmalı. Dikkat çekici renklerde, ses çıkaran oyuncaklar tercih edilmeli. Çünkü bunlar parmak kaslarını ve el-göz koordinasyonunu geliştirmesine yardımcı olmaktadır."

  Psikolog Dal, çocukların bir yaşından sonraki dönemde daha karmaşık oyuncakları oynayacak duruma geldiğini ve puzzle, oyun hamuru gibi oyuncakların verilmesinin faydalı olacağını dile getirdi. Dal, "2 yaşında olan çocuklar için lego, puzzle ve oyun hamuru gibi yaratıcı düşünceyi geliştiren oyuncaklar tercih edilmelidir. Puzzle seçerken en zor olandan değil az parçalı olandan çok parçalı olana doğru olanlar seçilmelidir. Az parçalı puzzle da çocuk başarılı oldukça öz güveni artar. Bu da çocuğun ruhsal ve duygusal gelişimi açısından çok önemlidir." dedi.

  Çocukların açık uçlu oyuncaklarla (lego) oynaması gerektiğini belirten Dal, bu sayede çocuğun el becerilerinin ve zihninin gelişeceğini ifade etti. Oyuncakların çocuğun önüne atılıp bırakılmasının yanlış olduğuna değinen Dal, anne ve babaların çocuklarına oyuncakların nasıl oynanması gerektiğini göstermeleri gerektiğini vurguladı. Dal, "Oyuncaklar birer araçtır. Onları oynayacak olan çocuk daha önce o oyuncakları görmediği için nasıl oynanacağını da bilmez. Bu yüzden anne ve babanın çocuğuna oyuncakların nasıl oynanacağını öğretmesi gerekmektedir. Diğer taraftan oyuncak ebeveyn ile çocuk arasında bir köprü oluyor. Böylece anne ve baba, çocuğun ruh dünyasına girmiş oluyor. Çocuğun ne anlatmak istediğini anlamaya başlıyorlar." diye konuştu.

  Dal, 2 yaşından itibaren çocuklarının oyununa ortak olacak ebeveynlerin siyah ayını getir oynayalım diyerek oyuna sözel olarak çağırmaları gerektiğini söyledi. Öte yandan çocukların oyuncak seçimlerinde ebeveynlerin panik yapmaması gerektiğinin antlını çizen Dal, oyuncak seçiminin çocuğunu kişisel tercihi olduğunu söyledi. Dal, "Erkek çocuklarının bebek, kız çocuklarının araba seçmeleri gayet normal davranışlar. Çocuk evde kimi örnek model alıyorsa o önemlidir. Eğer erkek çocuk annesi ile vakit geçiriyorsa, günlere gidiyorsa çocuk kimi örnek alacağını şaşırır. Erkek çocuk babasıyla vakit geçirebiliyorsa korkulacak bir şey yok. Çünkü model olarak babasını örnek alacaktır." dedi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuğuma uygun internet sitelerini nasıl seçebilirim, çocuğa uygun siteler nasıl seçilmeli
 3. Teninize uygun sac rengi secimi
 4. Sisteme uygun kondansatör seçimi
 5. Saç Tipinize Göre Tarak Seçim, Saçlara en uygun tarak seçimi, saçınıza en uygun tarak hang
 6. Davetler İçin Elbise Seçimi,Dugun Davetine Uygun Kiyafet Secimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş