Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk Hastalıkları çocuk felci aşısı , çocuk hastalıkları neler , çocuk hastalıkları tedavisi Aşılamayla tüm hastalıklardan tamamen korunulamaz. Aşılama nın , kızamıktan % 94-96 ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuk Hastalıkları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuk Hastalıkları
  çocuk felci aşısı, çocuk hastalıkları neler, çocuk hastalıkları tedavisiAşılamayla tüm hastalıklardan tamamen korunulamaz. Aşılama nın, kızamıktan % 94-96, çocuk felcinden % 85-90, veremden % 55-85, difteriden % 96, boğmacadan % 85, tetanostan’ % 100 koruduğu saptanmıştır. Aşılanmış çocuklar o hastalığa yakalansa bile hastalığı çok hafif şekilde..atlatırlar.
  Temizlik, beslenme ve bağışıklama kurallauna yeterince uyulsa bile, toplumsaljaşamın gereği olarak çocuklarda yi ne de bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunların başlıcalarını şöyle açıklayabiliriz.
  1. Yüksek ateş – ,
  Bebeklerin vücut sıcaklıkları normal olarak 37,5°C’tur. Bunun üzerindeki sıcaklıklara yüksek ateş denir. Yüksek ateş has talık değil, vücudun çok susuz kalmasının, uzun süre güneşte kalmasının yarattığı etkinin ya da zatürre gibi herhangi bir hastalı ğın belirtisi olabilir. Bu gibi olumsuzluklar sonucu vücudun mikroplara karşı direncini artırmak için ateş yükselir. Ancak ateşin 39°C’un üzerine çıkması tehlikelidir. Bu arada, yüksek ateşin nedeninin bulunup tedavi edilebilmesi için en kısa zamanda hekime götürülmelidir.

  Yüksek ateş uzun sürerse bebek havale geçirebilir. Birkaç saniyeden, birkaç dakikaya kadar sürebilen havale sı­rasında bebeğin ağzı köpüklenir, gözleri bir noktaya dikilir, el ve ayaklar kasılarak çırpının Sara (epilepsi) ve sinir sistemi hasta lıklarına da eşlik edebilen havale uzun sürerse beyinde kalıcı bozukluklar yapabilir. Havaleyi önleyebilmek için çocuğun ateşi sık sık ölçülerek yüksek ateş düşürülmelidir. Ölçümler, bebeklerde makattan, diğer çocuklarda dil altı ya da koltuk altından yapılır.
  Günümüzde, termometreli emzik gibi araçlarla da ölçüm yapılabilir (Resim 5.20). Çocuğun yüksek ateşini düşür mek için öncglikle giysileri çıkarılır. Alnı, kolları, bacakları ılık “suyla yıkanır ya da ılık suyla veyaralkolle/islatılmış bezle silinir (Silinirken alkolün tahriş edici özelliği göz önü ne alınarak dikkatli kullanılmalıdır.).

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Papağanlarda Soğuk Algınlığı Hayvan Hastalıkları - Kafes Kuşları Hastalıkları - Papağan Ha
 3. Skorbüt - İskorbüt Skorbüt Hastalığı Nedir - Skorbüt Hastalığı Hakkında - İskorbüt Nedir
 4. Mesane Hastalıkları boşaltım sistemi hastalıkları - mesane nedir - mesanenin fonksiyonları
 5. Mide Duodenum Hastalıkları Doğumsal Mide Anomalileri -Mide Hastalıkları tanı Ve Tedavi Yön
 6. Çocuk Hastalıkları Hakkında Herşey
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş