Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olur? Uzmanlar , 2 ile 2 , 5 yaşlarında başlaması gereken tuvalet eğitiminin , hazır bezler yüzünden geciktiğini söylüyor. Uzmanlara göre

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olur?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olur?  Uzmanlar, 2 ile 2,5 yaşlarında başlaması gereken tuvalet eğitiminin, hazır bezler yüzünden geciktiğini söylüyor.
  Uzmanlara göre, çocuklarda tuvalet eğitimi genellikle 2 ila 2,5 yaşlarında başlaması gerekiyor. Tuvalet eğitimine başlanabilmesi için çocukların hem fizyolojik olarak (boşaltım sistemindeki kas yapısını kontrol) hem de psikolojik olarak hazır olması gerekiyor. Uzman Pedagog Adem Güneş, emici özelliği yüksek, konforlu bezler sebebiyle çocukların tuvalet eğitiminin geciktiğini söyledi. Güneş,Çocuk altını ıslattığının farkına varmıyor. Çişini yapan çocuk bu rahatsızlığı hissetmiyor. Çocuk ‘bez pahalıymış, anne zorlanıyormuş’ bunu anlamaz.” diye konuştu.
  Ateş ve benzeri şeylerle korkutma veya birtakım zorlama ve baskılarla yapılan tuvalet alışkanlığı eğitiminin asla yerinde bir davranış olmadığını belirten Güneş,Bu ve benzeri yanlış davranışlar çocuğun ileriye dönük birtakım problemler yaşamasına sebep olur.” uyarısında bulundu. NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nden Uzman Psikolog Aynur Sayım ise çocuğun tuvalet eğitimine hazır olmasını beklemek ve sabırla izlemek gerektiğini belirtti. Tuvalet eğitimine hazır olduğunda çocuğun sinyaller vereceğini anlatan Sayım,Gizli köşelerde çişini yapmaya başlar. Eğer çocuk hazır olduğunu hissettiriyorsa, o zaman tuvalete götürmek ve ‘aferin’ diyerek, ödüllendirerek olumlu pekiştiriciler kullanmak gerekir.” tavsiyesinde bulunuyor.

  Kaynak: mucizeixirler.com

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalı
 3. Çocuklara tuvalet eğitimi nasıl verilir?
 4. Çocuklarda Tuvalet Eğitimi nasıldır, Çocuklarda Tuvalet Eğitimine nezaman başlanır
 5. Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
 6. Çocuklara Tuvalet Eğitimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş