Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

bebeklerde kabızlık nasıl giderilir bebeklerde ve çocuk larda kabızlık çocuk larda kabızlık tedavisi bebeklerde çocuk larda kabızlık nedenleri Anne sütü ile beslenen bebekler genellikle yumuşak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  bebeklerde çocuklarda kabızlık nedenleri, bebeklerde kabızlık nasıl giderilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  bebeklerde kabızlık nasıl giderilir


  bebeklerde ve çocuklarda kabızlık
  çocuklarda kabızlık tedavisi
  bebeklerde çocuklarda kabızlık nedenleri

  Anne sütü ile beslenen bebekler genellikle yumuşak kıvamda ve sık dışkı yaparlar. Normal bebekler ilk ayda günde 8-10 kez dışkı yapabilirler. Kaka, sarı-yeşil renkte ve biraz sulu olabilir. Kıvamlı parçalar içeriyorsa ve miktarı fazla değilse normaldir. Ancak anne sütü alan bazı bebekler ise 2-3 günde bir dışkı yaparlar. Dışkının kıvamı sert değilse bu bir sorun oluşturmaz. Bebeklerin dışkılama sırasında zorlanmaları, yüzlerinin kızarması da normaldir.
  Ancak, keçi kakası gibi sert ve tane tane dışkılama kabızlık işaretidir. Bu durum, bebeğin yeterli beslenmemesi ya da az sıvı alması gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Kabızlıkta dışkı yaparken zorlanma, makatta çatlaklara yol açabilir. Bu durumda dışkıda çizgi şeklinde kan görülür. Kabızlığın tedavisi için bebeğin sık aralarla beslenmesi gerekir. 4 aylıktan büyük, ek gıda almakta olan bebeklere "su" ve "posa bırakan sebze ve meyve pürelerini" bolca vermek gerekir. Makata yumuşatıcı veya ağrıyı azaltıcı kremlerin sürülmesi de yararlı olabilir. İnatçı kabızlık durumlarında zeytinyağı vb. ev ilaçlarını kullanmaya başlamadan önce sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir?
 3. Bebeklerde Balgam Nasıl Giderilir
 4. Kabızlık nasıl giderilir
 5. bebeklerde gaz sancısı ne zaman biter, bebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir
 6. Bebeklerde ve Çocuklarda Kabızlık Sorunu Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş