Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Doğumlarda oluşabilen kol felci Zor ve makat gelişi doğumlarda çocuğun boynunun zorlanması sonucu kol ve ele giden sinirler zedelenebilir ve felç ortaya çıkabilir. Felç nadiren

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğumlarda oluşabilen kol felci

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğumlarda oluşabilen kol felci

  Zor ve makat gelişi doğumlarda çocuğun boynunun zorlanması sonucu kol ve ele giden sinirler zedelenebilir ve felç ortaya çıkabilir.

  Felç nadiren sinirlerin kopması sonucu ortaya çıkabilir; bu durumda sinirlerin dikilmesi gerekir, veya sinirlerin zedelenmesi sonucu gelişir; bu durumda sinir kendiliğinden iyileşebilir.

  Felç sadece omuz ve dirsekte olabilir, veya sadece el de olabilir, veyahut hepsinde olabilir. İlk 3 ayda hastaların %90 ında iyileşme olur .

  İlk iki ayda hiç iyileşme belirtisi olmayan , yani elini ve kolunu oynatmaya başlayamayan hastanın boyundan kola giden sinirlerin koptuğuna hükmedilir ve bu durum EMG ve MRI gibi ileri tetkiklerle tesbit edilerek , mikro-cerrahi teknikleriyle sinirler dikilir.

  Tedavide esas; sinirlerin iyileşme müddeti içersinde eklemlerde sertliklerin , adelelerde zayıflamaların önüne geçmektir. Bunun için çocuğa devamlı olarak bir uzman kontrolünde, fizik tedavi egzersizleri yaptırılır. Sinir kendiliğinden iyileştiğinde, önünde sertleşmemiş bir eklem ve zayıflamamış bir adele bulursa , tedavide başarıya ulaşılmış olur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kaç tip çocuk felci aşısı vardır
 3. Doğumda Oluşan Kol Felci
 4. Çocuk Felci Hakkında Bilinmeyenler
 5. Çocuk Felci Tedavisi Nasıl Olur
 6. çocuk Felci (poliomyelit)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş