Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kış Aylarında Çocuklarda Alerjik Bronşit Tehlikesi Alerjik Bronşit - Çocuklarda Alerjik Bronşit - Alerjik Bronşit Belirtisi - Alerjik Bronşit Tedavisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kış Aylarında Çocuklarda Alerjik Bronşit Tehlikesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kış Aylarında Çocuklarda Alerjik Bronşit Tehlikesi

  Alerjik Bronşit - Çocuklarda Alerjik Bronşit - Alerjik Bronşit Belirtisi - Alerjik Bronşit Tedavisi

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor M. Orhan Menetlioğlu, Kış Aylarının Gelmesiyle Birlikte Hava Kirliliğiyle Birlikte Oluşacak Hastalıklara Çok Dikkat Edilmesi Gerektiğini Söyledi.  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor M. Orhan Menetlioğlu, kış aylarının gelmesiyle birlikte hava kirliliğiyle birlikte oluşacak hastalıklara çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Özel Amerikan Hastanesi'nde görevli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor M. Orhan Menetlioğlu, özellikle kış aylarında hava kirliliğiyle birlikte gelen hastalıkların, ev ortamında da bulaşabileceğini belirtti. Dr. Menetlioğlu, "Alerjik bronşit hava yollarının bir hastalığıdır. Hava yollarında hassasiyet ve daralma nedeniyle hastalarda kuru öksürükler, hırıltı, göğüste sıkışma ve nefes daralmaları olabilir. Alerjik bronşitin tek belirtisi uzun süren öksürük olabilir. Her zaman nefes darlığı eşlik etmeyebilir. Alerjik bronşit uyuyan bir hastalıktır. Zaman zaman uyanır ve hastada şikayetlere neden olur. Önemli olan nokta bu hastalığı uyandırmamaktır. Bu da ancak doğru tedavi ile ve alınacak önlemlerle olur" dedi.
  Dr. Menetlioğlu, çocuklu ailelerin aile soyunda alerjik bronşit veya astımın olması durumunda anne ve babaların çok dikkatli olması gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:
  "Çocukları kesinlikle sigara içilen bölgelerde bulundurmamaları gerekiyor. Aynı evin içinde başka bir odada sigara içilmesi bile çocukların sağlığını büyük ölçüde tehdit etmektedir. Çocuklu aileler hayvan tüylerine, kalın kumaş veya kadife perde gibi bunlarla kaplı mobilya bulundurmamaya özen göstermelidir. Çocukların bulunduğu odaların boydan boya halı kaplanması kesinlikle sakıncalıdır. Yünden yapılmış yatak ve yorgan kullanmakta uygun değildir. Evde toz alma veya silkeleme işleri çocuklardan uzak yapılmalıdır."
  Hava kirliliğinin arttığı kış aylarında çocukların sürekli dışarı çıkarılmaması konusunda uyarılarda bulunan Dr. Menetlioğlu, "Çok soğuk ve hava kirliliğinin olduğu dönemlerde çocuklar sokağa çıkılmamalıdır. Kirli hava nedeniyle tehdit altında olan çocukların mümkün olduğu kadar bu ortamlardan uzak tutulması gerekiyor. Eğer çocuğunuzu dışarı çıkarmak zorundaysanız, çocukların ağız ve burun kısmını tamamen kapatmanız gerekiyor. Çocukları soğuktan korumak için giydirilen elbiselerin ve şapkanın dahi keçeli olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir" şeklinde konuştu.
  alıntıdır


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karayollarında Sis Tehlikesinin Yaz Aylarında Olmayıp Kış Aylarında Rüzgar Yokken Olmasını
 3. Bebeklerde Alerjik Bronşit
 4. Alerjik kaşıntılara Bitkisel Çözüm, Alerjik Kaşıntılara Bitkisel Tedavi, Vücuttaki Kaşıntı
 5. Hayalet Tehlikesi Kitap Özet - Jim Butcher Kitapları - Hayalet Tehlikesi Kitap Tanıtımı
 6. Alerjik Hastalıklar Hakkında -Alerjik Hastalıklar Nelerdir - Alerjik Hastalıkların Tedavis
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş