Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda Görülen Enfeksiyonlar bebeklerde enfeksiyon belirtileri - enfeksiyon hastalıkları - enfeksiyon nedir PAMUKÇUK: Ağızda ve bağırsaklarda yaşayan bazı mantarların oluşturduğu enfeksiyondur. Ender olarak bağırsaklardan yayılıp

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda Görülen Enfeksiyonlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda Görülen Enfeksiyonlar


  bebeklerde enfeksiyon belirtileri - enfeksiyon hastalıkları - enfeksiyon nedir


  PAMUKÇUK: Ağızda ve bağırsaklarda yaşayan bazı mantarların oluşturduğu enfeksiyondur. Ender olarak bağırsaklardan yayılıp anüs çevresinde pamukçuk geliştirirler. İlaçla iyileşir. Ağızdaki acıdan dolayı bebek yemeye isteksizdir. Dilde ve damakta silmekle kolayca çıkmayan sarı,krem renkli kabarık lekeler vardır.

  Bu durumda temiz bir mendille çocuğunuzun ağzındaki lekeli bölümleri silmeye çalışın , zorlamayın. Emziriyorsanız meme uçlarınızın mikrop kapmaması için sürekli temizleyin. Mutlaka doktora gidin. doktorun vereceği bir damla ile enfeksiyonu kolayca atlatabilirsiniz.

  BOĞAZ AĞRISI: Boğazda kızarıklıkla birlikte görülen enfeksiyondur. Kızamık ya da kızamıkçık belirtisi olabilir. Yutkunmada güçlük, boğazda kızarıklık, hafif ateş, bezelerde şişme gibi belirtileri vardır. Çocuğunuza bol bol soğuk içecekler vermeli. Eğer bademcikler şişmişse bademcik iltihabı olabilir. Bu durumda ateş yükselir. Yine bol bol sıvı vermeniz iyi gelecektir.

  ÖKSÜRÜK: Boğaz ya da soluk borusundaki tahrişlere karşı gelişen bir tepki olabileceği gibi bir akciğer enfeksiyonunun belirtisi olabilir. Öksürük sırasında balgam gelirse çocuğun akciğerlerinde enfeksiyon bulunduğu anlaşılır. Bebek 6 aylıktan küçükse, çocuğu uyutmayacak kadar şiddetli ise mutlaka doktorunuza başvurun.

  BRONŞİT: Akciğerlere giden hava yollarının iltihabıdır. Bronşitli çocuklar geceleri öksürük nedeniyle uyuyamazlar. Kaba öksürük, hafif hırıltılı solunum ,hafif ateş, burun akıntısı gibi belirtileri vardır. Çocuğunuzun öksürük nöbetleri sırasında balgam çıkarmasına yardımcı olmalısınız. Bol sıvı vermelisiniz. Yatarken başını biraz yükseltmelisiniz.

  ZATÜRREE: Akciğerlerin iltihablanmasıdır. Bu hastalıkta solunum güçlüğüne yol açar. En çok bir yaşın altındaki bebeklerde görülür. Çoğu zaman bir hafta içinde bütünüyle geçer. Kuru öksürük,hızlı soluma ,hırıltılı solunum gibi belirtileri vardır. Solunumu kolaylaştırmak için çocuğun yatağına fazladan yastık koyarak başını yükseltmeli ve bol sıvı içirmelisiniz.

  ASTIM: Akciğerlere giden hava yollarının daralmasıdır. solunumu zorlaştıran bir hastalıktır. Özellikle geceleri ve yoğun harekette belirir. hırıltılı soluma vardır. Solumanın zorlaştığı zamanlarda gelen ciddi solunum güçlüğü nöbetleri olur. Çocuk sararır, terler ve dudaklar morarabilir. Nöbet geldiğinde çocuğunuzu sakinleştirmeye çalışmalı, doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmalı, kucağınıza oturtup hafifçe öne eğilmesini sağlamalısınız. Nöbetlerin ne zaman geldiğini kaydederek sebebini araştırın. Toz, hayvan kılı, kuş tüyü yastıklar, sigara dumanı sebepler arasında olabilir. Çocuğunuzun dili ve dudakları morarırsa . Soluk almakta çok zorlanırsa hemen doktorunuzu arayın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Depremden Sonra Çocuklarda Görülen Psikolojik Sorunların, Problemlerin Çözülmesi
 3. Okul çağındaki çocuklarda görülen depresyon belirtileri nelerdir
 4. Okul Öncesi Çocuklarda Görülen Bazı Davranış Sorunları ve Bunlarla Başa Çıkma Önerileri
 5. çocuklarda baş ağrısı nedenleri ,çocukların başı neden ağrır,çocuklarda görülen baş ağrıla
 6. Çocuklarda Hipotiroidizm Çocuk Hastalıkları - Çocuklarda Hipotroidizm - Çocuklarda Hipotr
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş