Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Egzama Okul Başarısını Düşürüyor egzama - egzama nedir - egzama belirtileri - egzama teşhisi - deri kaşıntısı - deride Egzama ‘okul başarısını’ düşürüyor Şiddetli kaşıntı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Egzama Okul Başarısını Düşürüyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Egzama Okul Başarısını Düşürüyor

  egzama - egzama nedir - egzama belirtileri - egzama teşhisi - deri kaşıntısı - deride


  Egzama ‘okul başarısını’ düşürüyor

  Şiddetli kaşıntı ve döküntü ile seyreden egzama, geceleri çocuğu uyutmuyor. Uykusunu alamayan çocuk, derslerine konsantre olmakta zorlanıyor ve ders başarısı düşüyor.
  İSTANBUL - Çocuklarda egzama, yani atopik dermatit, toplumda yüzde 5 ile 15 gibi yüksek bir oranda görülüyor. Hastalık ciltte oluşturduğu şiddetli kaşıntılar, tekrarlayan döküntüler, düzensiz veya pullu alanlar nedeniyle hayatı adeta kâbusa dönüştürebiliyor.

  Çocuğun şiddetli kaşıntılar nedeniyle geceleri genellikle uykusunu alamadığını belirten Acıbadem Fulya Hastanesi’nden Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Emel Güngör, ‘Ertesi sabah yorgun kalktığı için dersleri dinlemekte genellikle güçlük çekiyor, bunun sonucunda da okul performansı ciddi boyutlarda düşebiliyor. Ciltte oluşan ve vücudun büyük bir kısmını kaplayabilen yaralar nedeniyle de alay konusu olabilir kaygısıyla arkadaşlarından uzaklaşarak asosyal bir yaşam sürmeye başlıyor. Çocuğun hem sağlıklı bir yaşam sürmesi hem de okul başarısının etkilenmemesi ve özgüven kaybı yaşamaması için alevlenen cildi yatıştırmak büyük bir önem taşıyor’ diyor.
  Doç. Dr. Emel Güngör, iyileşme ve alevlenme dönemiyle seyreden çocuk egzamasında genetik yatkınlığın önemli olduğunu söylüyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aşağıdaki Davranışlardan Hangisi Okul Başarısını Olumsuz Etkiler
 3. Rüyada egzama görmek
 4. Okul Başarısını Artırmanın Yolları Nelerdir - Başarılı Öğrenci Olmanın Yolları Nelerdir
 5. Ender Saraç egzama, Egzama için bitkisel çözüm
 6. Çocuklarda Egzama
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş