Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk cinsiyetinin ne zaman farkına varır? Çocuklar iki yaşından itibaren vücutlarını keşfetmeye başlarlar. 2 buçuk ile 3 yaşlarına gelen çocuk tuvalet eğitimini kazanmaya başlamasıyla birlikte

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuk cinsiyetinin ne zaman farkına varır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuk cinsiyetinin ne zaman farkına varır?


  Çocuklar iki yaşından itibaren vücutlarını keşfetmeye başlarlar. 2 buçuk ile 3 yaşlarına gelen çocuk tuvalet eğitimini kazanmaya başlamasıyla birlikte, cinsel organının da farkına varır.

  Böylece çocuğun vücudu ile ilgili merakına onun cinsel özelliklerini anlama çabası da eklenir

  Çocuk cinsel organına dokunarak tanımaya çalışır ve dokunduğunda haz aldığının farkına varır. Bu dönemden itibaren çocuk cinsel kimliğini oluşturmaya başlar ve bu süreçte ailesinin ona karşı tavrından çok etkilenir. Ebeveynlerin çocuklarının cinselliği keşfetmesinden endişe etmemesi ve çocuğa kötü tepkiler vermemesi gerekir.

  Çocuğunu cinsel davranışlar gösterirken gören anne baba eğer ona kızar, doğal tepkilerini kısıtlamaya çalışırsa, çocuk cinselliği kötü bir şey olarak algılar ve bu yüzden ilerde cinsel sorunlarla karşılaşabilir. Cinsellikle ilgili davranış ve sorularına uygun bir dille cevap verilmesi çocuk gelişimi açısından önemlidir.

  Kız çocukları cinsiyetlerinin babalarından, erkek çocuklar da annelerinden farklı olduğunu gözlemleyerek fark ederler. Bu farkındalık arkadaşları arasındaki cinsiyet farklılıklarını da anlamalarıyla genişler. Kız ve oğlan çocukları arasındaki biyolojik farklılıklar da çocuğa cinselliği öğretirken açıklanması gereken konulardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İş Olacağına Varır Ne Demek Kısaca
 3. Çocuk Dayısına Ne Zaman Gidiyor
 4. Dağa varır seslenir, Köye gelir yaslanır
 5. Çocuklarda Farkına Varılmayan Görme Bozuklukları Hakkında Bilgi
 6. Dünya çocuk Günü Hangi Tarihte Kutlanmaktadır? - Dünya Çocuk Günü Ne Zaman?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş