Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dikkat eksikliği olan çocuğa öğretmeni nasıl yaklaşmalı? Dikkat ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuk ların tedavisinde öğretmenin bilinçli yaklaşması oldukça önemlidir. Öğretmen öncelikle sınıfındaki çocuğun sorununun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dikkat eksikliği olan çocuğa öğretmeni nasıl yaklaşması gerekir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dikkat eksikliği olan çocuğa öğretmeni nasıl yaklaşmalı?


  Dikkat ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların tedavisinde öğretmenin bilinçli yaklaşması oldukça önemlidir.


  Öğretmen öncelikle sınıfındaki çocuğun sorununun dikkat eksikliği olduğundan emin olmalı, tanı ile ilgili aileyle görüşmeli.

  Hiperaktif ve dikkat bozukluğu olan çocuklarla ilgili tecrübe sahibi bir psikiyatr, psikolog veya okul doktoruna danışarak ortak çalışmak verimli olacaktır.

  Öğretmenler, sınıflarındaki dikkat eksikliği olan çocuğun başarılı, yetenekli oldukları alanları keşfedip buna göre yönlendirme yapmalı ve daha kolay öğrenebilmesi için nasıl yardımcı olabileceğini çocuğa basit bir dille sormalı.

  Bu çocuklar ön sıralarda oturtulursa hareketleri daha kolay kontrol edilebilir. Öğrenmenin eğlenceli tarafları ile daha sık meşgul edilirlerse, başarısızlıktan çok
  başarı duygusuyla tatmin olurlarsa daha kolay öğrenirler. Bir görev verilmesi, yemek ısmarlanması gibi somut ödüller daha etkilidir.

  Öğretmen çocuğun derste olmadığı bir gün öğrencilerine onun dikkatini zor topladığını ancak iyi niyetli ve yardımsever bir çocuk olduğunu söylemeli, onu aralarına almaları, ona yardım etmeleri için telkinde bulunmalı. Dikkati eksik olan çocukla ilgilenirken diğer çocukları rahatsız edecek kadar aşırıya kaçılmamalı.

  Eşyalarını unutmamaları, diğer çocukların eşyalarına saygılı olmaları öğretilmeli. Dikkatsizlikten kaynaklanan sakarlık gibi arkadaşlarınca gülünç karşılandıkları durumlarda öğretmen ilişkilerin bozulmaması için çocuğa destek olmalı, sorunu çözümlemeli.

  Bu çocukların sınıfta grup çalışmasında yer almaları öğrenmelerini destekler, bu sıkça yapılmalı. Sınavları değerlendirilirken rahatsızlıkları göz önünde bulundurulmalı. Dinleyerek daha iyi öğrendiklerinden sözlü sınav doğru bir yöntemdir. Yazılı sınav gerektiğinde ise çoktan seçmeli olması tercih edilmeli.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dikkat Eksikliği,Dikkat Eksikliği Tedavisi,Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir,Dikkat Eksikli
 3. Çocuklarında dikkat eksikliği ve hiperaktivite bulunan aileler nasıl davranması gerekir
 4. Kardeşi olan çocuğa nasıl yaklaşmak gerekir
 5. Tırnak yeme alışkanlığı olan çocuğa nasıl davranmak gerekir
 6. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuğa Yaklaşım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş