Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Doğmuş Bebeğin Başı Bebeğin başı , diğer vücut organlarına göre daha büyüktür. Vücut uzunluğunun yaklaşık dörtte biri kadardır. Bebek büyüdükçe bu oran yavaş yavaş

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yeni Doğmuş Bebeğin Başı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni Doğmuş Bebeğin Başı
  Bebeğin başı, diğer vücut organlarına göre daha büyüktür. Vücut uzunluğunun yaklaşık dörtte biri kadardır. Bebek büyüdükçe bu oran yavaş yavaş normale döner. Normal doğumla dünyaya gelmiş bebeklerde baş, doğum kanalından geçtiği için uzamış ve biraz yassılaşmış olabilir. Bu durum da zamanla düzelir.
  Yeni doğan çocuğun baş kemikleri arasında boşluklar vardır. Bunlara bıngıldak adı verilir. Bıngıldaklar, bebeğin doğum esnaında başının doğum kanalından geçmesini kolaylaştırır. Ayrıca beyin gelişimine olanak sağlar. Bu bıngıldaklar zamanla kapanırlar.
  sert bir darbe almadıkça bıngıldağa dokunmanın bebeğe zararı olmaz. Nefes alıp verme ve ağlama sırasında bıngıldağın şişmesi normaldir.  Sağlıklı bir bebekte bıngıldağın görünümü çok çökük veya kabarık olmamalıdır. Bıngıldağın anormal bir görünüm aldığı durumlarda doktora başvurmak gerekir.


  Yonidoğanın göz rengi genellikle bulanık, koyu lacivert gibidir. Yaklaşık 2 ay civarında kendi rengini alır. Fakat göz rengindeki değişim 2 yaşına kadar sürebilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yeni doğan bebeğin yıkanması
 3. Yeni doğan bir bebeğin boyu ortalama kaç cm. dir
 4. Yeni Doğan Bebeğin ilk 14 günü
 5. Yeni doğmuş bebekler için ögü kazak modeli
 6. yeni doğmuş bebek resimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş