Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğunuza süt içmeye nasıl alıştırabilirsinız Sütün yararları saymakla bitmiyor ancak artık süt pek rağbet edilen içecekler arasında yer almıyor. Çocuklar arasında "Ben bebek miyim süt

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğunuza süt içmeye nasıl alıştırabilirsinız

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğunuza süt içmeye nasıl alıştırabilirsinız  Sütün yararları saymakla bitmiyor ancak artık süt pek rağbet edilen içecekler arasında yer almıyor. Çocuklar arasında "Ben bebek miyim süt içeyim?" inanışına ek olarak, aileler de "Çocuğum artık büyüdü, elimde bir bardak sütle peşinde koşturacak değilim." diyerek çocukların büyüme gelişme dönemlerinde bu eşsiz besin kaynağından faydalanması gerekliliğini göz ardı ediyor.
  Memorial Etiler Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden Uz. Dr. Gökhan Mamur, çocuklara sütü sevdirmenin yolları hakkında şu önerilerde bulundu:
  Hamileyken süt için
  Çocuğunuzun tat duyusu ilk aşamada sizin karnınızdayken gelişmeye başlar. Siz hamileyken yediğiniz yemeklerin tadı amniyotik sıvınıza geçer. Çocuğunuz büyüdükçe bu vereceğiniz gıdalar süt de dahil olmak üzere bu şekilde ona hiç de yabancı gelmeyecektir.

  Bebeğe altıncı ayından itibaren süt verebilirsiniz
  Ek gıdalara altıncı aydan sonra geçildiğinde dengeli beslenme ile inek sütü de verilebilir. Ancak günlük süt tüketimi miktarı 500 ml.'yi geçmemelidir.

  Kendiniz süt için ve ona örnek olun
  Çocuklar sözlerle değil çevresinde gördüğü hareketlerle öğrenir. Sizin yaptıklarınız onlar için "asla yanlış olamaz." Bu nedenle çocuğunuzun yanında süt için.

  Kardeşler arası yarış iyi bir yöntemdir
  Kardeşi veya akranları arasında süt içme yarışı yapabilirsiniz. Rekabet olunca her şeyi yaptırabilirsiniz.

  Pipet, içimi kolaylaştırır
  Çocuklar pipete bayılırlar. Yalnızca süt içerken kullanabilecek renkli, şekilli pipetlere izin verin.

  Renkli ve eğlenceli bardaklar her zaman işe yarar
  Eğlenceli bardak kullanmak da pipet gibi çocukların süt içmesine yardımcı olacaktır. Hatta bırakın "özel süt bardağını" alışverişe gittiğinizde o seçsin.

  Süt takvimi yapın
  Süt her gün içilmelidir. Çocuğunuz süt içtikten hemen sonra da en çok sevdiği çıkartmayı (sticker) belirlediğiniz "özel süt içme takvimine" kendisi yapıştırırsa bu durumdan daha çok keyif alacaktır.

  Meyveli süt besleyicidir
  Bazı çocuklar ne yaparsanız yapın sütün tadına pek alışamazlar. Bu tür durumlar için çocuğunuzun en sevdiği meyveyi püre haline getirip süte karıştırın.

  Dondurma ile sütün muhteşem birleşimi
  Bir bardak sütün içine bir top dondurma güzel bir çözüm olabilir. Dondurmalı karışımı çocuğunuz mutlaka görsün, hatta bırakın kendi hazırlasın.

  Kakaolu süt
  Son çare olsa da kakaolu süt de geçerlidir. Çocuğunuzun hiç süt içmemesindense kakaolu süt tercih etmesi de daha iyidir.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Evliliğinize adapte Olması İçin Çocuğunuza Zaman Tanıyın
 3. Erkek çocuğunuza güzel bir hırka ve şapka modeli
 4. Çocuğunuza verdiğiniz ilaçlar hakkında bilgi, Çocuğunuza verdiğiniz ilaçları biliyormusunu
 5. Çocuğunuza temizlik için sepet modeli
 6. Çocuğunuza Sevginizi Nasıl Gösterirsiniz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş