Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

iyilik eden iyilik bulur ile ilgili hikayeler eklermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İyilik Eden İyilik Bulur Atasözü ile ilgili Hikayeler İyilik Eden İyilik Bulur
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 54      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İyilik Eden İyilik Bulur ile ilgili Hikayeler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İYİLİK EDEN İYİLİK BULUR

  Bir zamanlar bir oduncu yaşarmış.küçük evi ve parasıyla çok güzel günler geçiryorlarmış.Herkeze iyilik ediyormuş.Ve karşılığında iyilik buluyormuşlar.Aradan zamanlar geçmiş.Ve kış soğuk rüzgarlarını göstermeye başlamış.Zavallı oduncu varını yoğunu kaybetmiş.Artık güzel günler geçirmiyor,karşılığında hiçbir iyilik kabul etmiyorlarmış.Komşular bile oduncuyu böyle olduğunu tahmin bile dememişler.Allaha yalvarmışlar: En güzel odunları kesen oduncumuz neden asık suratlı oldu. Allahım ne olur oduncumuzu bize bağışla:demiş.Oduncu zamanla komşuların onlar için dua ettiklerini duymuş.Ve eski haline dönmek istemiş.Varını yoğunu kaybetmiş,ama yeni şeyler almış.Artık yüzünde güller açar olmuş.Herkez Allaha teşekkür etmiş.Ve oduncu tekrar güzel günlerine geri dönmüş...

  İYİLİK YAPAN İYİLİK BULUR (HİKAYELERDEN SEÇMELER, SEÇME ÖYKÜLER, KISA HİKAYELER)

  Howard, yoksul bir ailenin çocuğuydu ve okul giderlerini karşılamak için kapı kapı dolaşarak eşyalar satıyordu. O gün hiçbir şey satamamıştı, karnı da çok açtı. Bundan sonra çalacağı ilk kapıdan yiyecek bir şeyler istemeye karar verdi. Kapıyı açan sevimli genç bayanı görünce utandı. Yiyecek bir şeyler yerine: Affedersiniz, bir bardak su rica edebilir miyim? diyebildi yalnızca. Genç bayan çocuğun aç olabileceğini düşünerek kocaman bir bardak süt getirdi ona. Çocuk sütü yavaş yavaş içine sindirerek içtikten sonra Çok teşekkür ederim, borcum ne kadar? diye sordu genç bayana.

  Genç bayan: Borcunuz yok diyerek yüzünde sıcak bir gülümsemeyle devam etti.: Annem, gösterdiğimiz şefkat ve nezaket karşılığı olarak asla bir bedel ödenmesini beklememizi öğretti bize. dedi. Çocuk: O halde çok teşekkürler, yürekten teşekkür ederim size. dedi.

  Howart Kelly evin önünden ayrıldığı zaman kendisini yalnızca bedensel olarak değil, ruhsal olarak da güçlü hissediyordu.

  Yıllar sonra genç bayan çok ender rastlanan bir hastalığa yakalanmıştı. Yöredeki doktorlar çaresiz kalınca hastalığıyla ilgili araştırmalar yapılması için onu büyük bir kente gönderdiler. Dr. kelly kosültasyon yapması için çağrıldığı hastanın hangi kasabadan geldiğini duyunca heyecanlandı.

  Artık genç olmasa da yıllar önce kendisine sevgiyle yaklaşan bayanı ilk gördüğü anda tanımıştı ve onun yaşamını kurtarmak için elinden geleni yaptı. Uzun süren tedaviden sonra bayan sağlığına kavuştu.

  Dr. Kelly denetlemesi için önüne getirilen faturaya şöyle bir baktı ve üstüne bir şeyler yazarak zarfın içine koyup hasta bayanın odasına gönderdi. Kadın elleri titreyerek aldı zarfı eline. Açmaya korkuyordu. Hastane faturasını asla ödeyemeyeceğini ve geri kalan yaşamı boyunca bu faturayı ödemek için çalışacağını biliyordu. Sonunda zarfı açtı ve faturaya iliştirilmiş bir not dikkatini çekti. Kağıtta şunlar yazılıydı:

  Hastane giderlerinin tamamı bir bardak süt karşılığı ödenmiştir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Güzel hikayeler ama dahada çoğaltırılması lazım yani daha çok örnek verilmesi.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş