Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bu üç daldan mezun olanların hepsine " Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisans Diploması "

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler :

  Bu üç daldan mezun olanların hepsine "Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisans Diploması" verilmekte ve diplomada dal adı belirtilmektedir. Güverte zabiti olarak çalışacak mezunlar 4. Kaptan olarak işe başlayarak, belli hizmet dönemlerinden sonra kaptanlığa (süvariliğe) kadar yükselirler. Gemide bulunan her kaptanın belli görevleri vardır. Bunlar genellikle her gün köprü üstünde 8 saat değişmeli olarak vardiya tutmak ve geminin güvenli biçimde seyrini, limanlara yanaşıp geminin yükünü boşaltmasını ve yeni yük almasını sağlamaktır.

  Makine zabiti olarak çalışacak mezunlar 4. makine zabiti olarak işe başlayarak, belli hizmet dönemlerinden sonra 1. makine zabitliğine (baş mühendisliğe) kadar yükselirler. Genel olarak yaptıkları işler, her gün 8 saat makine dairesine değişmeli olarak nöbet tutmak, makinelerde çıkabilecek aksaklıkları saptayıp onarmak, gemideki tüm makine donanımının bakımına yapmak ve düzenli olarak işleyişini sağlamaktır.

  Çalışma ortamı kapalı ve gürültülüdür. Deniz ulaştırma işletme mühendisi olarak çalışacak olanlar denizcilikle ilgili firmalarda yatırımları değerlendirme, gemilerin ve yüklerinin sigorta işlemleri, limanlarda yüklenen veya boşaltılan mallarla ilgili işlemleri, uluslararası iş yapan firmalarda gemilere yük, yüke gemi bulunması gibi işleri yürütürler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programının Bulunduğu Üniversiteler Ve Fakülteleri
 3. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği için Gereken Nitelikler
 4. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programının Amacı
 5. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
 6. Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşl
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş