Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Domalan Mantarının Faydaları Nelerdir? -Domalan mantarı Omuriliğin kuvvetlendirilmesinin bitkisel tedavisinde kullanılır. -Kolesterol tedavisinde kullanılır. Yüksek Kolesterolü Düşürmek İçin : Gerekli Malzemeler : Şahtere otu ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Domalan Mantarının Faydaları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Domalan Mantarının Faydaları Nelerdir?


  -Domalan mantarı Omuriliğin kuvvetlendirilmesinin bitkisel tedavisinde kullanılır.

  -Kolesterol tedavisinde kullanılır.

  Yüksek Kolesterolü Düşürmek İçin :

  Gerekli Malzemeler : Şahtere otu, Boy otu, Domalan mantarı, Frenk maydanozu, Lavanta çiçeği, Ada çayı, Akdiken yaprağı, Ihlamur, Nane

  Hazırlanış Şekli :

  * Şahtere otu, boy otu ile birlikte suda demlenir. Süzü*lerek elde edilen sıvıya kıyılmış domalan mantarı ilave edilerek lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazır*lanan bu lapadan günde üç çorba kaşığı yenir.

  * Frenk maydanozu, lavanta çiçeği ve ada çayı aynı ka*ba konarak demlenir. Süzülerek elde edilen karışıma şe*ker ilave edilerek şerbet kıvamına gelinceye kadar karış*tırılır. Isıtılan bu şerbetten sabah ve akşam iki bardak içilir.

  * Akdiken yaprağı ve ıhlamur suda kaynatılarak dem*lenir. Süzüldükten sonra elde edilen karışıma nane tozu ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan yemeklerden önce ve sonra bir çorba kaşığı içilir.

  Domalan mantarı ve acve hurmasının şifa oluşu

  Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Acve hurması Cennet meyvelerindendir onda; zehire karşı şifa vardır. Mantar veya domalan ise insanlar tarafından ekip dikme zahmeti olmadan meydana gelen kudret helvası cinsinden bir rızıktır, suyu da göze şifadır.” (İbn Mâce, Tıp: 8)

  Saîd b. Zeyd’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Mantar veya Domalan; Musa (a.s.) zamanında İsrail oğullarına verilen ekme dikme zahmeti olmaksızın, insan emeği karışmadan meydana gelen, Kudret helvası cinsinden bir rızıktır. Suyu da göze şifadır.” (İbn Mâce, Tıp: 8)

  Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, bazı insanlar: “Rasûlullah (s.a.v.)’e mantar veya domalan bitkisi yeryüzünün çiçek hastalığıdır” dediler. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Mantar veya domalan; kudret helvası cinsinden bir rızık olup suyu göze şifadır. Acve hurması; Cennet meyvelerinden olup zehire karşı şifadır” buyurdu. (İbn Mâce, Tıp: 8; Ebû Dâvûd, Tıp: 12)

  Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: “Üç, beş veya yedi mantar veya domalan alıp onları sıktım suyunu cam bir kap içersine koydum, onunla bir cariyemin gözünü sürmeledim de iyileşti.” (İbn Mâce, Tıp: 8; Ebû Dâvûd, Tıp: 12)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Domalan Mantarının Özellikleri
 3. Domalan Mantarı Hakkında Bilgi
 4. Küf Mantarının Özellikleri Nelerdir
 5. Demirhindi Nedir Faydaları Nelerdir, Demirhindi Hinthurması Ağacı ve Faydaları, Demirhindi
 6. Ananasın Faydaları Nelerdir, Ananas Meyvesinin Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş