Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mübarek geceler hangileridir , Mübarek geceler nedir Müslümanlar için beş mübarek gece vardır. a) Mevlid Kandili : Hz. Peygamber (s.a.v) 571 yılında Kameri aylardan Rebiülevvel

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mübarek geceler hangileridir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mübarek geceler hangileridir,
  Mübarek geceler nedir

  Müslümanlar için beş mübarek gece vardır.

  a) Mevlid Kandili: Hz. Peygamber (s.a.v) 571 yılında Kameri aylardan Rebiülevvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye „Mevlid Kandili “ denir.

  b) Regaib Kandili: Recep ayının ilk *****a gecesi „Regaib Kandili “dir. Bu gece, Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu, duaların kabul edildiği mübarek bir gecedir.

  c) Mirac Kandili: Hicretten bir buçuk yıl önce Receb ayının 27. gecesinde meydana gelen Mirac olayından dolayı bu gece mubarek bir gece olarak kabul edilmiştir. (Mirac olayı; Allah’ın daveti üzerine Peygamber Efendimiz bir gece Mescid-i Haramdan Kudüs’deki Mescid-i Aksa’ya götürülmüş, oradan da Cebrail (a.s) ile birlikte bütün gökleri aşarak „Sidretül’münteha “ denilen makama yükselmiştir. Daha sonra Cebrail (a.s) olmaksızın perde arkasından Allah’u Teala ile görüşmesidir.)

  d) Berat Kandili: Şaban ayının onbeşinci gecesi „Berat Kandili “dir. Borçtan, suç ve cezadan kurtulmak anlamını taşıyan Berat, günahlardan kurtuluş gecesi demektir.

  e) Kadir Gecesi: Ramazan ayının 27‘inci gecesi „Kadir Gecesi “dir. Kur’an-ı Kerim Ramazan ayı içinde Kadir gecesinde inmeye başlamıştır. Yani Hz. Muhammed (s.a.v)‘e Peygamberlik görevi bu gecede verilmiş ve islam güneşi bu gecede doğmuştur. İşte bu önemli olaylar Kadir gecesine büyük bir şeref vermiştir.
  Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğu Kur’an-ı Kerim’de açıkça bildirilmiştir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mübarek geceler ve anlamları
 3. Mübarek geceler tarihleri
 4. Mübarek Geceler
 5. Mübarek Gün Ve Geceler
 6. Mübarek Günler ve Geceler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş