Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

sözünde durmak dürüst ve güvenilir olmak insana neler kazandırır ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sözünde Durmak Dürüst Ve Güvenilir Olmak Ne Demektir Sözünde Durmak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 71      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sözünde Durmak Dürüst Ve Güvenilir Olmak İnsana Neler Kazandırır

  Sponsorlu Bağlantılar










 2. Sponsorlu Bağlantılar




  Sözünde Durmak Dürüst Ve Güvenilir Olmak İnsana Neler Kazandırır

  Verilen sözde durulmayan, dürüstlük ve güven anlayışının bulunmadığı toplumarda sorunlar artar. Birbirlerine dürüst davranmayan aile bireyleri arasında da güven duygusu kalmaz.

  Olgun yüce bir insanın en büyük özelliklerinden birisi, onun güvenilir olmasıdır. Sürekli yalan söyleyen, verdiği sözleri yerine getirmeyen insanlar, diğerlerinin güvenlerini yitirirler; sevilmeyen, daima kuşku ile bakılan biri olurlar.

  Sözünde duran ve dürüst-güvenilir olan insan, insanlar tarafından sevilir ve güvenilir insan diye anılır. Böylesi insanların hayatta başarılı olması ve güzel işler peşinde koşmaları kaçınılmazdır.

  “Sözünde durmak”, birine söz verildiğinde, söz verildiği gibi yerine getirmek demektir. Örneğin arkadaşına “Perşembe günü saat dokuzda sizin evde olurum” diye söz vermişseniz; söz verdiğiniz gün ve saatte orada olmanız gerekir.

  Dinimiz verilen sözlerin mutlaka yerine getirilmesini emreder:

  “Verdiğiniz sözü yerine getirin; çünkü verilen söz, sorumluluğu gerektirir.” ( İsra 34)

  Sözle birlikte yemin edilmişse, durum daha da ciddidir. Çünkü Allah adına yemin etmek, verilen sözde Allah’ı şahit göstermek demektir. Yeminine aykırı davranmak büyük günahlardandır. Bu konuda Yüce Allah şöyle buyurur:

  “Allah’ı şahit tutarak yemin ettikten sonra yeminlerinizi bozmayın; Allah’ı kendinize şahit gösterdiğiniz halde yemininizi nasıl bozarsınız!” (Nahl 91-92)



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  sozunde durmak güzeldir


 5. ışıl

  sana çok teşekkür ederim bu bilgi işimi gördü


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş