Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Allah a nasıl dua edilir hakkında bilgi Allah a nasıl dua edilir bilgisi Allah a nasıl dua edilir? Dua nın belli bir yeri , zamanı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Allaha Nasıl Dua Edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allaha nasıl dua edilir hakkında bilgi
  Allaha nasıl dua edilir bilgisi


  Allah a nasıl dua edilir?


  Duanın belli bir yeri, zamanı yoktur.
  Allah a dua etmenin belli bir yeri, şekli veya zamanı yoktur. Allah bize şah damarımızdan daha yakındır ve her aklımızdan geçeni, her düşündüğümüzü, bilinçaltımızı, herşeyimizi bilir ve görür. Bu nedenle her an, yolda yürürken, bir iş üzerindeyken, yemek yerken, otururken, ayaktayken-Allah a dua ile yönelebilir, O ndan yardım isteyebiliriz. Allah dua eden kişinin tavrının nasıl olması gerektiğini ise Kuran da şöyle bildirmektedir: Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua edin... (Araf Suresi, 55) Asıl önemli olan, duanın, sadece Allah a yönelerek edilmesi ve içten olmasıdır.

  Allah her duayı kabul eder

  Allah Kendisi ne seslenen herkesin çağrısını duyar ve karşılık verir. Bu gerçeği, Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm (Bakara Suresi, 186) ayetiyle haber vermiştir.
  Allah Kuran da sıkıntı ve ihtiyaç içinde Kendisi ne dua edenin duasını kabul edeceğini bildirir. Bu, bir insanın dua ettiği şeyi içtenlikle, samimi olarak istediğinin bir göstergesidir.
  Ancak şunu unutmamak gerekir ki insanlar her zaman kendileri için hayırlı ve güzel olanı tespit edemeyebilirler. Bizim kendimiz için hayır sandığımız şey bizim için hayır olmayabilir. Allah bizim bilmediklerimizi bildiği, herşeyi kontrolü altında tuttuğu için, bazen böyle duaları kabul etmeyip, zamanı geldiğinde daha hayırlısını bize verebilir. Ayrıca insan aceleci yaratılmıştır ve bazen istediklerinin hemen gerçekleşmesi konusunda da aceleci davranır. Ancak Allah duaya vereceği karşılığı erteleyebilir. Her durumda insan güzel bir sabırla sabretmelidir.

  aLINTI

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dua Nedir Yüce Allaha Nasıl Dua Ederiz
 3. Allaha nasıl şükretmeliyiz
 4. Allaha nasıl dua ederiz
 5. Allaha nasıl dua edilmelidir?
 6. Kaza orucuna nasıl niyet edilir,kaza orucu niyeti nasıl edilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş