Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Cin Suresi 20.-24. ayetleri meal ve tefsiri 20- Ey Muhammed de ki: "Ben sadece rabbime ibadet eder ve ona hiçbir şeyi ortak koşmam." 21- De

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Cin Suresi 20.-24. ayetleri meal ve tefsiri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Cin Suresi 20.-24. ayetleri meal ve tefsiri  20- Ey Muhammed de ki: "Ben sadece rabbime ibadet eder ve ona hiçbir şeyi ortak koşmam."

  21- De ki: "Ben size ne zarar verebilirim ne de fayda.

  22- De ki: "Kimse beni Allahın azabından kurtaramaz. Ondan başka sığınacak yer de bulamam."
  Ey Muhammed, senin getirdiğin öğütleri reddeden müşriklere de ki: "Ben, rabbime ibadet ederim. Hiçbir kimseyi ona ortak koşmam." Yine de ki: "Ben size, ne dininiz ne de dünyanız hakkında bir zarar verme gücüne sahibim. Ben sizi kemale de erdiremem. Bunlar, herşeyin mülkü elinde olan Allaha attir." Yine de ki: "Allah benim için bir şey dilediği zaman beni onun elinden hiçbir kimse kurtaramaz. Ona karşı bana hiçbir kimse yardım edemez. Ben de Allah-tan başka sığınacak hiçbir sığınak bulamam."

  23- Ben ancak Allanın emirlerini tebliğ etmeye ve peygamberlikle il*gili hususları bildirmeye kadirim. Kim, Allah ve peygamberine karşı gelir*se ona, içinde ebedi kalacağı cehennem ateşi vardır.
  Ey Muhammed, Arap müşriklerine de ki: "Ben size ne bir zarar verebili*rim ne de sizi olgunluğa erdirebilirim. Ben size, ancak bana Allah tarafından ve*rileni tebliğ eder ve onun peygamberliğini bildiririm. Kim, allanın emir ve ya*saklarına uymayarak ona karşı gelir peygamberini de yalanlayarak ona isyan edecek olursa şüphesiz ki onun için cehennem ateşi vardır. O, cehennem ateşine girecek ve orada ebedi olarak kalacaktır.

  24- Kendilerine vaadolunan azabı görünce, kimin yardımcısının da*ha güçsüz ve sayısını daha az olduğunu öğreneceklerdir.
  Müşrikler, kendilerine vaadedilen azabı ve kıyametin kopmasını bizzat gözleriyle görünce kimin yardımcısının daha güçsüz ve sayısının daha az oldu*ğunu bileceklerdir. Yardımcıları daha zayıf ve daha az olanlar, Allahı birleyen müminler mi yoksa ona ortak koşan müşrikler mi olacaklardır?


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zilzal Suresi Meal ve Tefsiri
 3. Fizilal-il Kuran Tefsiri - Cuma Suresi Tefsiri ( Seyyid Kutub )
 4. Fizilal-il Kuran Tefsiri - Talak Suresi Tefsiri ( Seyyid Kutub )
 5. Fizilal-il Kuran Tefsiri - Zuhruf Suresi Tefsiri ( Seyyid Kutub )
 6. Fizilal-il Kuran Tefsiri - Duhan Suresi Tefsiri ( Seyyid Kutub )
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş