Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İrlanda gezisinde nereleri görmelisiniz? İrlanda ülkemizde az bilinen bir ülke olsa da gezilmesi gereken çok sayıda bölgesi bulunur. Ancak İrlanda küçük bir ülke olduğundan ziyaretçilerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İrlanda gezisinde nereleri görmelisiniz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  İrlanda gezisinde nereleri görmelisiniz?

  İrlanda ülkemizde az bilinen bir ülke olsa da gezilmesi gereken çok sayıda bölgesi bulunur. Ancak İrlanda küçük bir ülke olduğundan ziyaretçilerin görmesi gereken yerler 3-4 günlük bir tura sığdırılabilir.

  Brú na Boinne
  Brú na Boinne tarih öncesi kalıntılarla noktalanan manzaralarıyla ünlüdür. En büyükleri Newgrange, Knowth ve Dowth’tur. Newgrange ve Knowth şehir merkezinden yapılacak bir tur ile görülebilir. Güzel bir tur için erken saatte kalkmak ve en az yarım gün ayırmak gerekir.

  The Burren
  Aran Adaları ile Galway Üniversitesi arasında yer alan bir kireçtaşı platosudur. Görüntüsü daha çok Ay yüzeyine benzetilir. Galway Koyu’nda araçla yapılacak küçük bir gezi sayesinde benzersiz manzaralara rastlayabilirsiniz.

  Tara Tepesi
  İrlanda krallarının tarihi koltuğu sayılan Tara Tepesi, günümüzde çimle kaplı uçsuz bucaksız alanların üzerine kurulu bir şehirdir. Terk edilmiş kilisede bu bölgedeki görülmeye değer eserlerin başında gelir.

  Dublin
  Oldukça küçük bir şehir olan Dublin için önerilen otobüs turları veya yaya olarak gezintidir. Şehir mükemmel manzarasının yanı sıra müzelere ve tarihe ev sahipliği yapar. Dublin’de rahatlıkla 1 haftalık bir tatil planlanabilir. Dublin’de dikkat edilmesi gereken cumartesi günü alışveriş için şehre gelen kalabalıklardır.

  Glendalough
  Eski Hıristiyan manzaralarının en önemlilerinden birini burada bulacaksınız. Glendalough göllerin yanındaki bir vadide yer alır. Tarih ve mimari sevenler, iki yanındaki kuleleri gezmek isteyebilir. St Kevin’ın Mutfağı isimli kilise ve harabe şeklindeki katedral mutlaka görülmelidir. Doğa sevenler ise göl kenarında yürüyüş yapabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Lizbon gezisinde hangi yakın yerleri görmelisiniz?
 3. Moskova gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?
 4. Beyrut gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?
 5. Antakya (Hatay) gezisinde nereleri mutlaka görmelisiniz?
 6. Adana seyahatinde nereleri mutlaka görmelisiniz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş