Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Lizbon turunda neler yiyebiliriz? Lizbon’da yemek yemek her zaman büyük bir keyiftir. Yemekler yavaş , yoğun , lezzet ve sohbetle doludur. Yanınızda size eşlik edecek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Lizbon turunda neler yiyebiliriz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Lizbon turunda neler yiyebiliriz?

  Lizbon’da yemek yemek her zaman büyük bir keyiftir. Yemekler yavaş, yoğun, lezzet ve sohbetle doludur. Yanınızda size eşlik edecek biri de olduktan sonra gerçek bir zevktir. Lizbon’un tatlılarıysa içlerinde birçok sır barındırır, birçoğunun tarifi yüz yıllarca manastırlarda saklanmıştır.

  Manastırda geliştirilmiş olan bu tatlılar, Lizbon’da beslenmenin temel öğelerindendir, geçtiğimiz yüzyılın ortasına kadar yalnızca Lizbon’daki kadın manastırlarının sayısının üç düzine olduğu düşünüldüğünde, bu durum çok da şaşırtıcı olmasa gerek.

  Pastéis de Belém

  Lizbon’a gidip de Pastéis de Belém yemeden dönmek büyük bir hata olur. Pastéis de Belém kremalı keklerin meşhur bir çeşididir, altı yufkadır ve içinde süt, krema, vanilya ve tarifinin kimseye açıklanmadığı malzemeler bulunur.

  Gerçekten de Pastéis de Belém Portekiz’in en gizli tutulan tarifidir. İçinde tam olarak nelerin olduğunu yalnızca fabrikasında, Belém’de kafelerde ve her gün ziyaret edilen bir yer haline gelen Mosteiro dos Jerónimos civarında yaşayanlar bilir.

  Pastéis de Belém gerçek bir turizm ikonu haline gelmiştir, her gün şeker ve tarçınla paketlenmiş 10,000 adet pastéis satılır.

  Belém Sokağı 84 numarada, 1837 yılında kurulmuş olan fabrikada, neredeyse orada tadılan tatlılar kadar popüler olan 18. yüzyıldan kalma azulejo panellerini görebilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Lizbon'da nerelerde alışveriş yapabilirsiniz?
 3. Lizbon gezisinden önce şehirle ilgili neler bilmeliyiz?
 4. Budapeşte turunda neler yapabiliriz?
 5. Valencia'da neler yiyebiliriz?
 6. Mekke'de ne yiyebiliriz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş