Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Uçak yolculuğunda bagajla ilgili nelere dikkat edilmeli? Uçak yolculuklarının belki de en can sıkıcı kısmı bagajla ilgili kısımlarıdır. Bagajı hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler , uçakta

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Uçak yolculuğunda bagajla ilgili nelere dikkat edilmeli?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Uçak yolculuğunda bagajla ilgili nelere dikkat edilmeli?

  Uçak yolculuklarının belki de en can sıkıcı kısmı bagajla ilgili kısımlarıdır. Bagajı hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler, uçakta acil durumda yapacaklarınızdan daha detaylı ve zordur. Peki uçak yolculuklarında bagajınızla ilgili nelere dikkat etmelisiniz?

  Eğer aktarma yapıyorsanız bagajınız otomatik olarak kontrol edilir.


  Genellikle bu doğrudur ancak bazen aynı havayolu şirketiyle aktarma yapsanız dahi, giriş kaydınızı bağlantılı hale getirmeyebilirler.

  Bagajınızın etiketlerini, üzerinde tüm uçuş numaralarınızın olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer başka bir firmayla aktarma yapacaksanız, yetkililere aktarma yapacağınızı bildirin ve bagajlarınızın varacağınız yere kadar kendiliğinden kontrol edilip edilmeyeceğini sorun.

  Eğer fazla ücret ödemeye razıysanız, bagaj fazlalığınızı kontrol edebilirsiniz.


  Kimi zaman, fazla ücretini ödemeye razı olsanız bile, fazla bagaj yasağı olmaktadır. Bu yasaklamaların nedenleri; uçağın ağırlık ve denge kontrolünü sağlamaktır.

  Gümrükte sadece bagajlar dikkatle incelenir.  Yolculuk sırasında el bagajlarınız da derinlemesine incelenebilir. Gümrükteki memurlar yanınıza aldığınız bilgisayarınızı açmanızı ve dosyalarınızı göstermenizi isteyebilir.

  Eğer aynı şehirdeki havalimanlarını değiştirirseniz, bagajınız sizin için aktarılacaktır.  Fakat ne yazık ki, sizin taşımanız gerekecektir. Londra Heathrow ve Gatwick Havalimanları; İstanbul, New York, Los Angeles ve Sao Paolo, Brezilya vb. diğer büyük birçok havalimanı gibi bu özellikleriyle tanınır.

  Kayıp bavullar bulunduğu takdirde mutlaka size gönderilir.  Eğer bavulunuz iç hatlardaki bir uçakta kaybolmuşsa size teslim edilecektir ama uluslararası bir uçuşsa teslim edilemeyebilir. Bagaj öncelikle gümrükten geçmek zorundadır ve gümrüğün içindekileri sorması durumunda, içindekileri açıklamanız gerekir.

  Genellikle buna gerek kalmadan teslim edilir ancak dikkatli olun, sizi havalimanına kadar çağırmaları söz konusuysa gitmeniz de gerekebilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken nelere dikkat edilmeli
 3. Uçak yolculuklarında bagajla ilgili yanlış bilinenler nelerdir?
 4. Pırlanta alırken sertifika ile ilgili nelere dikkat edilmeli
 5. Ruj Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli
 6. LCD TV Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş