Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sınıf Tekrarı Kaldırılıyor Liselerde ara sınıflarda bir ya da iki dersten başarısız olan öğrencilere müjde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan , "ara sınıflarda tek dersten veya iki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sınıf Tekrarı Kaldırılıyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sınıf Tekrarı Kaldırılıyor

  Liselerde ara sınıflarda bir ya da iki dersten başarısız olan öğrencilere müjde  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, "ara sınıflarda tek dersten veya iki dersten başarısız olunduğunda sınıf tekrarı yapma gibi bir durumun söz konusu olmadığı" belirtildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, sınıf tekrarı konusunda basında çıkan haberlere değinilerek, ortaöğretim kurumlarından öğrencilerin başarılarının "MEB Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği" hükümlerine göre değerlendirildiği belirtildi.

  Açıklamada, "ortaöğretim kurumlarında uygulanan sınıf geçme sisteminde, ara sınıflarda tek dersten veya iki dersten başarısız olunduğunda sınıf tekrarı yapma gibi bir durumun söz konusu olmadığı" belirtilerek, bir öğrencinin sınıf tekrarına kalması, ya devamsızlık sonucu ya da en az üç dersten başarısızlığı halinde mümkün olabileceği kaydedildi.

  Tek dersten başarısız duruma düşerek af isteyen öğrencinin bulunmadığı belirtilen açıklamada, herhangi bir yükseköğretim programına girmeye hak kazandığı halde, tekrar dersten başarısızlığı sebebiyle mezun olamayan ve fiilen okula devam edip fiziki mekanı kullanmayacak son sınıf öğrencilerine yeni bir sınav hakkının verildiği anımsatıldı. Açıklamada, bunun "af olarak düşünülmemesi gerektiği" dile getirildi.

  "Öğrencilerin örgün eğitim dışına atıldığı ve suça itildiği" iddiasının da asılsız olduğu belirtilen açıklamada, bakanlığın çeşitli kampanyalarla çeşitli kesimden okuma imkanı bulamayan öğrencileri okul ortamına kazandırdığı bildirildi.

  Bakanlığın, derslik sıkıntısı sebebiyle hiç bir öğrenciyi okul ortamı dışına çıkarmadığı belirtilen açıklamada, "Bakanlığımız tarafından yapılan bir araştırmada okullardaki şiddet ve disiplinsizlik olaylarının bir sebebinin de başarısız olup sınıf tekrarı yapan ve akranlarıyla yaş farkı bulunan öğrenciler olduğu tespit edilmiştir. Sayın Bakanımız öğrencileri suçlamamış bilimsel bir veriyi kamuoyu ile paylaşmıştır" denildi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sınıf Kuralları İle İlgili Sloganlar, Sınıf kuralları sloganları, sınıf kuralları konulu s
 3. Kesir Nedir 4. Sınıf, 4. Sınıf kesirler konu anlatımı
 4. Sınıf Kuralları İle İlgili Yazı, Sınıf kurallarıyla ilgili bilgi, Sınıf kuralları konulu y
 5. Sınıf Kuralları İle İlgili Afişler, Sınıf kuralları afişleri, Sınıf kuralları hakkında afi
 6. ingilizce Resimlerle Sınıf Eşyaları, ingilizce sınıf eşyaları, okul eşyalarının ingilizces
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş