Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hz. Muhammed’in Çocukluk ve Genç lik Yıllarındaki Erdemli Davranışları Peygamber imizin çocuk luğu ve genç liği temiz ve erdemli bir şekilde geçmişti. Peygamber likten sonraki
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 27      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz. Muhammed’in Çocukluk ve Gençlik Yıllarındaki Erdemli Davranışları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz. Muhammed’in Çocukluk ve Gençlik Yıllarındaki Erdemli Davranışları

  Peygamberimizin çocukluğu ve gençliği temiz ve erdemli bir şekilde geçmişti. Peygamberlikten sonraki yaşamı nasıl erdemli ise, kırk çocukluk ve gençlik döneminde de öylesine erdemliydi. Halbuki gençlik yıllarını geçirdiği Mekke şehri, o zamanlar o kadar karışıktı ki, Mekkeliler arasında yaşayıp da cahiliye çirkinliklerine bulaşmamak âdeta mümkün değildi.

  İslâm öncesi Cahiliye döneminde dolandırıcılık, hile, aldatma, hak yeme, verdiği sözde durmama, hainlik eksik olmuyor, çok basit bir iş gibi görülüyordu.

  Peygamberimiz bu karışık ve kirli toplumda kirlenmeden kalmayı başardı. Başkalarına bulaşan kötü hallerden bütünüyle uzak kaldı. Çünkü Yüce Allah, onu cahiliye devrinin her türlü pis işlerinden, çirkinliklerinden nefret duyacak bir karakterde yaratmıştı.

  Peygamberimizin gençliği, amcası Ebû Talib'in yanında ve onun himayesi altında geçti. Ebû Talib yeğeni için o zaman pek revaçta olan ticareti, meslek olarak seçmişti. Zaten kendisi de meşhur bir tüccardı.

  Peygamberimiz amcası ile birlikte ticarî seyahatler yaparak tecrübesini arttırdı. Doğruluğu, alış verişindeki adaleti kısa zamanda çevresinde duyuldu ve meşhur oldu. O zamanlar Arabistan'da doğru ve güvenilir kimselere sermaye verilir, ticaret yapılarak kârı paylaştırılırdı. Peygamberimize de buna benzer işler verilmiş, o da en doğru bir şekilde işini başarmıştı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz. Muhammed'in Çocukluk Ve Gençlik Yılları Hakkında Bilgi
 3. Hz.Muhammed'in Çocukluk Ve Gençlik Yıllarındaki Önemli Olaylardan Birini Yazınız
 4. Hz. Muhammedin Çocukluk ve Gençlik Yıllarındaki Erdemli Davranışları Nelerdir, Örnekler
 5. Hz. Muhammed'in Doğumu, Çocukluk ve Gençlik Yılları
 6. Hz Muhammed'in ve ailesinin erdemli davranışları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş