Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hz. Muhammed’in güvenilirliği , Peygamber imizin güvenilir olması Peygamber ler sağlam kişilikli , güvenilir insanlardır. Onlar sadece peygamber lik döneminde değil , kendilerine bu görev
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 85      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz. Muhammed’in güvenilirliği, Peygamberimizin güvenilir olması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz. Muhammed’in güvenilirliği, Peygamberimizin güvenilir olması

  Peygamberler sağlam kişilikli, güvenilir insanlardır. Onlar sadece peygamberlik döneminde değil, kendilerine bu görev verilmeden önce de bu özellikleri ile tanınırlar. Bunun en güzel örneği kuşkusuz Peygamberimiz Hz. Muhammed’dir. O, içinde yaşadığı toplumun en güvenilir kişisi idi. O, her bakımdan kendisine güvenilen bir kimseydi. Dürüstlükten ayrıldığı, şaka bile olsa yalan söylediği hiç görülmemiştir. Bu yüzden ona henüz peygamber olmadan “Muhammed’ül emin”(Güvenilir Muhammed) denilmiştir. Kâbe hakemliğinde herkesi memnun edecek bir çözüm bularak muhtemel bir iç kavgayı önlemiş olması, haksızlık ve zulme engel olmak gayesiyle oluşturulan “Hılfulfudul”(Erdemliler anlaşması) cemiyetine aktif bir üye olarak katılması, peygamberlikten önce de “emin” sıfatını taşıdığını göstermektedir.

  Nitekim peygamberliğini açıkladığı zaman iman etmeyenler bile ona yalancı, yalan söylüyor diyememişlerdir. En yakın akrabalarını Safa tepesine toplayıp onları İslâm’a davet ettiği zaman “Size dağın arkasında düşman atlarının bulunduğunu söylesem, buna inanır mısınız? Dediği zaman, “ hepimiz inanırız, çünkü sen yalan söylemezsin” diye cevap vermişlerdir. Uzak yerlere giden kimseler kıymetli eşyalarını Hz. Muhammed’e teslim ederlerdi. Hz. Muhammed bu emanetlere asla ihanet etmez ve sahiplerine sağlam bir şekilde iade ederdi. O, emanetlere en zor anda bile hainlik yapmamıştır. Bilindiği gibi, Medine’ye hicret edeceği gece müşrikler, öldürmek amacıyla onun evini kuşatmışlardı. Evini terk etmeden önce, yanında bulunan emanetleri Hz. Ali’ye teslim etmiş, ertesi gün de sahiplerine vermesini istemiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Peygamberimizin güvenilirliği ile ilgili hikayeler
 3. peygamberimizin güvenilirliği ile ilgili ayetler
 4. Peygamberimizin Güvenilirliği ile ilgili hadisler
 5. peygamberimizin güvenilirliği ile ilgili örnekler
 6. Peygamberimizin güvenilirliği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah tutuğunu altın etsin 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş