Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

PREKAMBRİYEN DÖNEMİ Fosil kayıtlarına göre ilk canlılığın sadece mikroorganizmalar halinde görülmesinden (yaklaşık üç milyar beş yüz milyon yıl önce) yaklaşık üç milyar yıl sonra (yaklaşık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Prekambriyen Dönemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  PREKAMBRİYEN DÖNEMİ

  Fosil kayıtlarına göre ilk canlılığın sadece mikroorganizmalar halinde görülmesinden (yaklaşık üç milyar beş yüz milyon yıl önce) yaklaşık üç milyar yıl sonra (yaklaşık beş yüz elli milyon yıl önce) canlılar aniden farklı fakat mükemmel yapılarıyla aniden çıkarlar. Artlarında mikro organizmalar dışında ara format olacak canlılarda yoktur. Ortaya çıkan canlılar yapı olarak öylesine derin, geniş ve çeşitli farklılıklar gösterirler ki birbirlerinden evrimleştiklerini iddia etmek imkansızdır.
  Bu canlılardan bir kaç örnek verirsek:
  Deniz tarakları, salyangozlar, eklembacaklılar, trilobitler, süngerler, solucanlar, sülükler, deniz hıyarları, deniz anaları, deniz zambakları, akrepleri sayabiliriz.
  Görüleceği gibi bu canlılar arasında yapı olarak evrim mekanizmalarıyla doldurulması mümkün olmayan çok geniş derin ve çeşitli farklılıklar vardır. Örneğin solucanlarla akrepler yada süngerlerle nasıl bir evrimsel bağ kurulabilecektir?
  Bu konuda geniş bilgi isteyen okuyucularımız prekambriyen dönemi canlılarından örneklemeler ismindeki makalemizi okuyabilirler.


  Canlılığın nasıl olup da beş yüz elli milyon yıl önce arkalarında mikroorganizmalar dışında ara format olabilecek hiçbir canlı bulunmazken böyle binlerce hayvan çeşidiyle dolup taştığı ve hiçbir ortak ataya sahip olmayan, olmaları da mümkün görülmeyen ayrı türlerdeki canlıların nasıl birden ortaya çıktığı evrim teorisi taraftarlarının yanıtlayamadıkları çetin bir sorudur.
  Görüldüğü gibi Kambriyen Patlaması Darwin'in Evrim Teorisine meydan okumakta, bilimsellik açısından ciddi bir darbe vurmakta, adeta teoriyi tek başına çökertmektedir.
  Fosil kayıtlarının gösterdiği şu bir gerçektir ki geçmiş zaman dilimin uzunluğuna göre oldukça ani, kapsamlı ve jeolojik açıdan son derece hızlı gelişen bu dönem sonucunda çok sayıda hayvan filumu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bu döneme canlılardaki kambriyen patlaması denilmektedir.
  Bu ise Darwin’in Evrim teorisinin canlı türlerinin kademeli gelişim yoluyla birbirlerinden türedikleri varsayımın en temel öğesini yok etmektedir.
  Bu varsayım, canlılığın bir tür giderek genişleyen bir farklılık üçgeni içinde geliştiği şeklindedir. Buna göre canlılık, ilk canlı organizmadan ya da ilk havyan türünden başlayarak, aşama, aşama farklılaşmış ve biyolojik sınıflandırmanın daha yüksek kategorilerini oluşturmuş olmalıdır.
  Ama hayvan fosilleri bizlere bu üçgenin gerçekte baş aşağı durduğunu göstermektedir.
  Filumlar Kambriyen devrinin ilk anlarında hep birlikte vardır, tüm filumlar bir anda ortaya çıkmıştır, ilerleyen dönemlerde çeşitli nedenlerle bazılarının soyları tükenmiştir.
  Bazı biyologlar bunu evrimin aşağıdan yukarıya doğru olan evrim iddiasına karşı koyan ve yukarıdan aşağıya doğru gelişen bir tablo olarak tanımlamaktadırlar.
  Diğer ifade ile fosil kayıtlarının ortaya koyduğu doğa tarihi, evrimci tahminlerin tam tersi yönündedir.
  Canlılığın nasıl olup da böyle birdenbire binlerce hayvan çeşidiyle dolup taştığı ve hiçbir ortak ataya sahip olmayan ayrı türlerdeki canlıların nasıl birden ortaya çıktığı, evrimcilerin asla cevaplayamadıkları, bu nedenle başlarını ağrıtıp duran çetin bir sorudur

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mekke Dönemi Medine Dönemi İfadeleri Size Neler Çağrıştırmaktadır
 3. Peygamber Efendimizin Mekke Dönemi, Hz Muhammedin Mekke dönemi
 4. Peygamberimizin Medine Dönemi nedir, Hz.muhammedin Medine Dönemi
 5. Köprülüler Dönemi Hakkında Bilgi, Osmanlıda Köprülüler Dönemi, Köprülüler Dönemi ve anarşi
 6. Osmanlı Dönemi Gemileri, Osmanlı Dönemi Kaptanları, Osmanlılar Dönemimdei Ünlü Gemiler Ve
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş