Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Psikanaliz Tekniği açıklaması Psikanaliz Tekniği hakkında bilgi Psikanalizin ana metodu , serbest çağrışımın transferans ve direnç analizidir. Analizana (hastaya) , rahat bir halde , aklına

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Psikanaliz Tekniği Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Psikanaliz Tekniği açıklaması
  Psikanaliz Tekniği hakkında bilgi


  Psikanalizin ana metodu, serbest çağrışımın transferans ve direnç analizidir. Analizana (hastaya), rahat bir halde, aklına gelenleri söylemesi söylenir. Burada, düşler, umutlar, dilekler ve fantaziler geçmiş aile yaşantısının birer anısı olarak ilgi konusudur. Genellikle, analist sadece dinler ve sadece profesyonel kanaati gerektiğinde, yani hasta için içgörü uyandırma fırsatı yakaladığında yorumlar. Dinlemede, analist empatik tarafsızlığı, yani güvenli bir ortam yaratmak için geliştirilen yargılamayan bir duruşu, korur. Analist, analizanın söyleminde ve davranışlarında beliren kalıp ve çekingenlikleri değerlendirirken, analizandan tüm dürüstlüğü ile bilincine ne gelirse konuşmasını ister.

  Birçok klinisyen psikanalizi ciddi psikolojik bozukluğu olan olgular, örneğin psikoz, intihara meyilli depresyon ya da ağır tedavi edilmemiş alkolizm, için önermez. Bu tip hastalar "analiz-edilemez" olarak nitelendirilir. Tipik uygulamalar klinik depresyon ve kişilik bozukluklarını içerir.

  Günümüz bazı psikanaliz şekilleri, kendine güveni artırma yoluyla hastalara özsaygı kazandırmakta, ölüm korkusu ve bu korkunun davranışlar üzerindeki etkilerini yenmekte, ve birbiriyle bağdaşmaz gibi gözüken ilişkileri sürdürmekte yardımcı olmaya çalışır. Bireysel danışan seansları bir gelenek olarak kalsa da, psikanaliz bir grup terapi şekli olarak Harry Stack Sullivan tarafından uyarlandı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çöl Karıncasının Yön Bulma Tekniği Nedir
 3. Tel sarma modeli,tel kırma modeli,tel sarma tekniği ile sehpa örtüsü modeli,tel kırma tekn
 4. Alexander Tekniği Nedir Alexander Tekniği Hakkında - Alexander Tekniği Neye İyi Gelir - Al
 5. Entrelak Tekniği Örgü, Entrelak Tekniği, Entrelak Tekniği Yapımı, Entrelak Tekniği Örgü Ya
 6. İtalyan Saç Örgü Tekniği Resimlerle, Mısır Saç Örgü Tekniği, Sepet Saç Örgü Tekniğii Saç Ö
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş