Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyamızın Bulunduğu Galaksi , dünyanın galaksideki yeri , Dünyanın Bulunduğu Galaksi Bilim adamları , evrenin milyarlarca galaksiden meydana geldiğini ifade ediyor. Her bir galakside de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyanın Bulunduğu Galaksi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyamızın Bulunduğu Galaksi,
  dünyanın galaksideki yeri,
  Dünyanın Bulunduğu Galaksi


  Bilim adamları, evrenin milyarlarca galaksiden meydana geldiğini ifade ediyor. Her bir galakside de milyarlarca yıldız bulunuyor. Yıldızlar, Güneş gibi büyük gök cisimleri.

  Evrendeki milyarlarca galaksiyi, her bir galaksiyi oluşturan milyarlarca yıldızı bir yana bırakıp sadece galaksideki Güneş ve 9 gezegen karşılaştırıldığında, Dünyanın gerçekten ne kadar küçük olduğu görülüyor.

  Örneğin Dünya veya Ay birer yıldız değil, sadece gezegen. En büyük galaksideki yıldız sayısı yaklaşık 3 trilyon. Orta büyüklükteki bir galakside yaklaşık 200-300 milyar, küçük bir galakside ise yaklaşık 100 milyar yıldız bulunuyor.

  Dünyanın içinde bulunduğu galaksi olan Samanyolu'nun şekli sarmal, yani bir "rüzgar gülü"ne benziyor. Merkezinden dışa doğru açılan kolları var. Bu kollar 4 tane. Bunlardan birinin adı "Avcı Kolu". "Güneş Sistemi" denilen gezegenler topluluğu bu kolda bulunuyor ve bu topluluktaki gezegenlerden biri de Dünya.

  Güneş Sistemi, Samanyolu Galaksisi'nin merkeze yakın olan kısmında. Buna rağmen merkezin etrafındaki turunu, ancak 220 milyon yılda tamamlıyor. Dev Samanyolu, milyarlarca yıldır bu biçimini ve hareketini sürdürüyor. İçindeki yıldızlar, son derece büyük bir hızla dönerek düzenlerini ve yörüngelerini koruyor. x

  Güneş Sistemi; Güneş, 9 gezegen ve bu gezegenlerin 61 adet uydusundan meydana geliyor. Bu gezegenlerin arasındaki boşlukta birçok kuyruklu yıldız ve göktaşı bulunuyor. Bütün bu gökcisimlerinin en büyüğü olan Güneş ise, tüm Güneş Sistemi'nin merkezinde yer alıyor.

  Bu 9 gezegen, hem kendi etraflarında hem de Güneş'in etrafında sıralanmış bir şekilde sürekli dönüyor. Güneş'e en yakın olandan en uzağa doğru gezegenlerin sıralaması Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton şeklinde. Görüldüğü gibi Dünya, Güneş'e yakınlık sıralamasında üçüncü.

  Büyüklüklerine göre bu 9 gezegen, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Dünya, Venüs, Mars, Merkür, Plüton şeklinde sıralanıyor. Buna göre, Dünya beşinci büyük gezegen. Evrendeki milyarlarca galaksiyi, her bir galaksiyi oluşturan milyarlarca yıldızı bir yana bırakıp sadece galaksideki Güneş ve 9 gezegen karşılaştırıldığında, Dünyanın gerçekten ne kadar küçük olduğu görülüyor.

  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyanın Enleri Bulunduğu Meridyen Ve Paralel
 3. evrende kaç tane galaksi var
 4. Galaksi , Galaksi nedir,Galaksi nedemektir
 5. Galaksi Türleri
 6. Çıplak gözle kaç galaksi görülebilir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş