Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Edisonun Fiziksel Ozellikleri Ve Çocukluk Yılları Thomas Alva Edison , Milan , Ohio´da doğdu. Yedi kardeşin 7. olmaktadır. Babası Samuel "The Iron Shovel" Edison ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Edisonun Fiziksel Ozellikleri Ve Çocukluk Yılları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Edisonun Fiziksel Ozellikleri Ve Çocukluk Yılları


  Thomas Alva Edison, Milan, Ohio´da doğdu. Yedi kardeşin 7. olmaktadır. Babası Samuel "The Iron Shovel" Edison, Jr.(1804-1896)(Kanada), anneside Nancy Matthews Elliott (1810-1871)dur. Kendisinin Hollandalı olduğu düşünülmektedir. Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan´daki Port Huron´a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı.

  Fakat başladıktan yaklaşık 4 ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı. Bu arada evlerinin kilerinde bir kimya laboratuvarı kurdu. Özellikle kimya deneylerine ve Volta kaplarından elektrik akımı elde etmeye yönelik araştırmalara ilgi duydu bir süre sonra kendi başına bir telgraf aleti yaptı ve Mors alfabesini öğrendi.

  O günlerde geçirdiği ağır bir hastalık sonucu kulakları ağır işitmeye başladı. 12 yaşındayken bir trende dergi ve meyve satıyor, bir yandan da trenin yük vagonunu yerleştirdiği küçük bir baskı makinesi ile haftalık bir gazete basıyordu. Ama bir gün içinde kimyasal madde bulunan şeylerden biri kırılıp vagonda yangın çıkınca Edison hem trendeki işinden oldu hem de ömür boyu ağır işitmesine yol açacak biçimde yaralandı.

  Daha sonra telgrafçılık öğrenmeye karar veren Edison 1863-1868 arasında ABD ve Kanada da birkaç telgrafhanede çalıştı. 1868 de bir atölye kurdu ama yaptığı elektrikli kayıt aygıtının patentini satamayınca bir yıl sonra parasız ve borçlu olarak Boston dan New York ´a gitti.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz. Muhammed'in Çocukluk Yılları
 3. Edisonun kisisel ve fiziksel özelliği nedir
 4. Atatürk'ün Çocukluk Yılları Atatürkün Çocukluk Yılları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Atatü
 5. Atatürkün Çocukluk Yılları - Mustafa Kemal Atatürkün Çocukluk Yılları
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş