Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Örgüde çift arttırmalar Çubuklu çift arttırma İlmeklerden birini eksen olarak seçin; bu eksen ilmekten bir önceki ilmeği önce normal olarak düz , sonra aynı ilmeği

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Örgüde çift arttırmalar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Örgüde çift arttırmalar

  Çubuklu çift arttırma
  İlmeklerden birini eksen olarak seçin; bu eksen ilmekten bir önceki ilmeği önce normal olarak düz, sonra aynı ilmeği arkadan alarak dönük düz ilmek gibi örün. Aynı arttırmayı eksen olarak seçtiğiniz ilmekte tekrarlayın.


  İncili çift arttırma
  Bir ilmeği eksen olarak seçin; ondan bir önceki ilmeği önce düz, sonra ters örün; eksen ilmeğini normal düz örün, eksenden sonraki ilmeği de önce düz sonra ters örün.

  İlmek kaldırarak çift arttırma
  Bir ilmeği eksen olarak seçin; bu eksen ilmeğinin altındaki ilmeği sağ şişin ucuyla kaldırıp şol şişe takın ve normal olarak düz örün, eksen ilmeğini de arttırmanın ajurlu olmasını istemiyorsanız arkadan alarak dönük düz ilmek gibi örün, sonra yine bir önceki sıranın aynı ilmeğinin içinden tekrar bir düz ilmek çıkarın.


  Ortadan çift arttırma
  Bir ilmeği eksen olarak seçin; ondan bir önceki ilmeği düz örün; sonra bu ilmeğin altından, bir önceki sıradaki ilmeğin içinden bir düz ilmek çıkarın; eksen olarak seçilen ilmeği de düz örün, ondan bir sonraki ilmeğin alt sırasından bir düz ilmek örün ve nihayet aynı ilmeği de düz örerek işlemi tamamlayın.


  Aradan çift arttırma
  Bir ilmeği eksen olarak seçin; bu ilmeğin sağındaki yatay yünü sol şişin ucuyla kaldırın ve arkadan dönük düz ilmek gibi örün, sonra ilmeğin kendisini örün. Aynı işlemi merkez (eksen) ilmeğinin solundaki yatay yün üzerinde tekrarlayın. Eğer yünü önden, normal düz ilmek gibi örerseniz arttırma ajurlu olur.


  Ajurlu çift arttırma
  Bir ilmeği eksen olarak seçin; o ilmekten önce bir atma yapın, sonra bu ilmeği düz örün, bir atma yapın ve örmeğe devam edin. Dönüş sırasında atmaları sanki normal birer ilmekmiş gibi örün.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çift Görme Neden Olur Çift Görme Nedenleri Nelerdir Çift Görme Sebepleri
 3. Çift sayı, Çift sayı nedir, Çift sayı nedemektir
 4. Örgüde simetrik arttırmalar
 5. örgüde ne ararsan
 6. Muhteşem Çift Kuşlar, Çift Kuş resimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş